Śląskie Trendy

Zlot food trucków – Katowice

Już 6 kwietnia do Katowic, razem z wiosną, powraca Rynek Smaków – cykliczny zlot food trucków organizowany przez SK-Food Truck. Przez trzy dni na katowickim Rynku będzie można delektować się wyśmienitymi potrawami z niemal 30 gastrowozów z całej Polski. Pojawią się ulubieńcy Ślązaków, jak i całkiem nowi pasjonaci gotowania.

Impreza rozpocznie się w piątkowe południe. Każdy z food trucków przygotuje na oczach gości swoje najlepsze kulinarne propozycje, inspirowane kuchnią wszystkich stron świata. Będzie azjatycko za sprawą food trucków Akita Ramen – speców od japońskiej zupy miłości oraz Fit-Fat Dim Sum, którzy raczyć będą różnymi odsłonami pierożków dim sum. O włoskie klimaty zadba Pizza Truck, a do Paryża przeniesie wszystkich Francuska Robota, ze swoimi naleśnikami. Hiszpańskiego, słodkiego akcentu doda Churros & More, a Robimy Pierogi ulepią klasyczne, polskie pierogi. Natomiast miłośników konkretnego jedzenia i amerykańskiej kuchni ugoszczą m.in. B.B. Kings, katowiccy przedstawiciele Concrete Jungle Meal i Natural Born Grillers, a nawet uczestnicy programu Hell’s Kitchen i
właściciele food trucków – Jakub Wolski i Michał Suchanowski. Nie zabraknie również propozycji dla wegetarian od Las Veges. Po raz pierwszy na Rynku Smaków pojawią się Gumiklyjzy z kluskami śląskimi oraz KatoBajgiel ze swoimi wersjami bajgla. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – będzie gorąco, aromatycznie, na słodko i słono. Wieczorami czas umilą koncerty zespołów, m.in. Silesian Brass Quartet czy Między Słowami.

Food trucki będą otwarte codziennie od 12:00 aż do późnych godzin wieczornych.
Więcej szczegółów znaleźć można na stronie FB SK-Food Truck  lub na stronie wydarzenia. Tam również pojawiać się będą informacje na temat możliwości wygrania voucherów na darmowe jedzenie w food truckach.
Spotkajmy się na Rynku!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl