Śląskie Trendy

Zimno? Cóż, w Forum nawet „Epoka Lodowcowa”

Indywidualnie lub w grupach szkolnych, od 1 do 17 marca w CH FORUM w Gliwicach oglądać można wystawę edukacyjną „Epoka Lodowcowa”, dzięki której dowiedzieć się można, jak wygląda życie na Arktyce.

Wystawa przygotowana została w dwóch trybach. Dla grup szkolnych w dni powszednie, oprócz udostępnienia wystawy, przygotowany został cykl wykładów „Ulotny suchy lód”, które poprowadzą popularyzatorzy nauki. Niestety, pula miejsc na te spotkania jest praktycznie wyczerpana.

Drugi tryb to zwiedzanie indywidualne – bez wcześniejszych zapisów i bezpłatne. Podczas zwiedzania wziąć można udział w ok. 30-minutowym spotkaniu.

– Można zajrzeć na poszczególne stanowiska tematyczne i przekonać się, jak wygląda życie na Arktyce. Dzieci znajdą tu odpowiedzi na wiele intrygujących pytań: co to jest zorza polarna?; jak zbudować igloo?; z czego składa się eskimoski strój?; w co bawią się eskimoskie dzieci czy też jakie zwierzęta można spotkać w tej mroźnej krainie? – wyjaśniają organizatorzy.

Co ciekawe, na początku wyprawy dzieci zostaną ubrane w eskimoskie stroje, a wszyscy chętni uczestnicy będą mogli podejść do odpowiednio przygotowanego stanowiska, gdzie zostaną dodatkowo ucharakteryzowani. Na wystawie będzie można zobaczyć:

igloo z efektem zorzy polarnej,

igloo z lodowymi skamienielinami,

magiczny przerębel,

ścianę edukacyjną z fotografiami z dalekich podróży,

ogromną lodową rzeźbę,

ogromnego niedźwiedzia polarnego,

arktyczne pingwiny

A wszystko to w tematycznie udekorowanej scenerii, pełnej imitacji skór niedźwiedzi polarnych, śnieżnych choinek czy kolorowych świateł stwarzających efekt zorzy polarnej. Ponadto każdy młody uczestnik będzie mógł przy właściwym stanowisku zbudować/udekorować igloo, a także stworzyć swoje własne eskimoskie arcydzieło, które zabierze ze sobą. Dzieci będą miały również okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na specjalnie stworzonym lodowym tronie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl