Śląskie Trendy

Zbliża się KARAWANA

W jaskiniach, jachtostopem, w sercu Laponii, na bambusowym rowerze, w śnie o Saharze, z Arką Przymierza, w rowerowej podróży poślubnej, na Piku Dybowskiego, w rozmowie z Górą, pod biegunami, w świecie podwodnych jaskiń. Wszędzie tam zawitali podróżnicy, którzy o swoich przygodach opowiedzą na Rybnickim Festiwalu Podróżników KARAWANA, który odbędzie się w dniach 6 i 7 kwietnia 2019 roku.


Program:

SOBOTA – 06.04.2019 
14.00 – 
Katarzyna Biernacka  W 80 jaskiń dookoła świata 
15.40 – 
Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki  Kilometr do celu – zimowe serce Laponii

17.00 – Marek Kramarczyk  Jachtostopem na Karaiby i dalej, przez Pacyfik
18.20 – 
Elżbieta Wiejaczka i Tomek Budzioch  Afryka 2×2 – rowerowa podróż poślubna 
19.40 – 
Rafał Fronia  Anatomia Góry

NIEDZIELA – 07.04.2019 

13.00 – 
Sen o Saharze – finisaż wystawy fotografii Doroty Chojnowskiej i Selima Saffarini 
13.40 – 
Dorota Chojnowska  Iran na bambusowym rowerze
15.00 – 
Dagmara Bożek-Andryszczak i Piotr Andryszczak  Dwa lata pod biegunami
16.20 – 
Jędrzej Majka  W poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia
17.40 – 
Kapitan i Admirał  Pik Dybowskiego

19.00 – Krzysztof Starnawski  Jaskiniowy podwodny świat

Szczegółowy program festiwalu, opisy prezentacji i sylwetki podróżników, zdjęcia na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=10368.

Karnet na cały festiwal – 30 zł. Bilet na sobotę lub niedzielę – 20 zł. Rezerwacja i sprzedaż: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz Kasa Domu Kultury, tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Festiwalowi towarzyszą wystawy: malarstwa Janiny Hernik pt. „KWIKORERA” i fotoobrazów Doroty Chojnowskiej i Selima Saffarini pt. „Sen o Saharze”.

Ponadto: Spotkania i warsztaty jaskiniowe dla dzieci. Spotkania z książką podróżniczą. Kiermasz rękodzieła etnicznego i sklep (personalizowane mapy świata https://beforewegetold.pl/sklep/). Bufet wegetariański (Bar Wegetariański MASALAwww.facebook.com/MasalaBarRybnik).

Po każdym festiwalowym dniu – Podróżnicze After Party w Żółtym Młynku – Rybnik ul. Św. Jana 2,www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia.

Organizatorem Karawany jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl, partnerami są: Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego Kukuczki w Rybniku www.ssp.rybnik.pl i Klubokawiarnia Żółty Młynekwww.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia/.

Goście Karawany:

Kasia Biernacka – fotograf i grotołaz międzynarodowych wypraw eksploracyjnych do jaskiń Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. Rekreacyjnie biega po górach, wspina się, morsuje. Współorganizuje Festiwal Górski w Lądku Zdroju www.festiwalgorski.pl, gdzie jest Dyrektorem Programu Filmowego. Strony: www.kasiabiernacka.com, www.kasiabiernacka.com/dla-dzieci,www.facebook.com/jaskinie, www.instagram.com/kasiabiernacka_photography, www.facebook.com/SistemaCheve. W 80 jaskiń dookoła świata. Która jaskinia jest uznawana za najpiękniejszą na świecie? Co to są gipsowe kwiaty, jak wyglądają hawajskie tuby lawowe i jak się dostać na dno stumetrowej studni krasowej w środku dżungli? Na czym polega eksploracja jaskiń i dlaczego niektóre systemy bada się od ponad 50 lat? Jak się czuje speleolog po spędzeniu tygodnia pod ziemią? 18 lat penetracji jaskiń na różnych krańcach świata.

Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na tandemie z przyczepką i dużym psem. Duet do zadań specjalnych, właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga www.dzikadroga.plKilometr do celu – zimowe serce Laponii – wyprawa przez najbardziej niebezpieczne góry północnej Szwecji w Parku Narodowym Sarek. Zima, narty biegowe i sanie transportowe o wadze 70 kilogramów. Dwa tygodnie zimowej wędrówki przez najtrudniejsze miejsca, zdradliwe góry i pułapki terenowe dzikiego obszaru szwedzkiej Laponii. Samotny człowiek w zamieciach śnieżnych, wietrze dochodzącym do 150 km/h i silnym mrozie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl