Śląskie Trendy

Zbierają na produkcję filmu. Pomożecie?

Studenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pracują nad krótkometrażowym filmem „Miss”. Na portalu Polak Potrafi rozpoczęli zbiórkę crowdfundingową, która ma im pomóc w zrealizowaniu planów. W sukces ich przedsięwzięcia wierzy m.in. znamy reżyser Filip Bajon, który objął film merytoryczną opieką.

Miss to historia oparta na motywach powieści Madame Bovary Gustave Flauberta. Główna bohaterka, młodsza od swojego męża o piętnaście lat, zamknięta w domu i świecie romansów, spotyka Leona – dawnego kochanka. Miss decyduje się na związek z nim – zauroczenie przeradza się w miłość, a miłość – w pożądanie. Tytułową bohaterkę zagra Katarzyna Dałek.

miss

– Chcemy stworzyć obraz, który nie będzie tylko szkolną etiudą – chcemy stworzyć film krótkometrażowy, który zachwyci naszych mistrzów, konkursowe jury, a następnie znajdzie szeroką publiczność. Potrzebujemy Waszego wsparcia! – mówią aktorzy.

Reżyserem filmu jest Mateusz Znaniecki. W produkcji zagrają również Artur Święs i Paweł Smagała. Za kamerą stanie Kamil Małecki. Kierownikiem produkcji jest Małgorzata Socha. Scenografem – Maja Zaleska. Za kostiumy odpowiada Milena Jaroszek, a za charakteryzację Martyna Zając.

Informacje o tym, w jaki sposób można wesprzeć młodych aktorów, znaleźć można na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/realizacja-filmu-miss. Plan minimum, jaki założyli sobie studenci, to 10 000 złotych. Na razie udało im się zebrać ponad 2000. Zbiórka kończy się 20 lipca.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl