Śląskie Trendy

Zaskórniaki, czyli jak nauczyć dziecko oszczędzania

Twoje dziecko ma 8-12 lat? Świetnie, zapisz je na warsztaty, podczas których nauczy się oszczędzać. Warsztaty 23 maja poprowadzi Daniel de Latour. Przyprowadź je też na wystawę „Ekonomiczne ZOO”, która od wtorku zagości w Złej Buce.

Włochaty materac będzie polisą, a dług wężem. Wielka czarna maskotka stanie się fiskusem, a balony będą przedstawiały zarobki. Nie zabraknie też banku i parabanku, debetu, waluty i inwestycji. A to wszystko znajdziecie w… księgarni Zła Buka.

Najpierw powstała książka „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” Grzegorza Kasdepke, którą zilustrował Daniel de Latour, a komentarzami opatrzył Ryszard Petru. To 50 opowiastek z ekonomią w tle, która w łatwy i przystępny sposób tłumaczy czym jest cena, piramida finansowa albo ubezpieczenie. Wyjaśnia, że Fiskus to mogłoby być imię psa, ale takiego psa nikt by nie lubił. Czy to nie genialne? Książkę wydało Narodowe Centrum Kultury i przy okazji wpadło na pomysł, by stworzyć do niej wystawę, która będzie promować ten tytuł. Taka wystawa na osiem dni zagości w katowickiej księgarni Zła Buka. Będzie ją można obejrzeć, dotknąć i wypróbować między 19 a 27 maja!

A 23 maja o godz. 13 odbędą się warsztaty z oszczędzania dla dzieci w wieku 8-12 lat. Poprowadzą je Daniel de Latour, który ilustrował książkę oraz Iwona Hardej. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują na nie zapisy. Można to zrobić osobiście w księgarni, telefonicznie (694466309) lub mailowo (ksiegarnia@zlabuka.pl).

Termin: 19-27 maja 2015. Warsztaty 23 maja, godz.13.
Miejsce: Księgarnia Zła Buka
Galeria Rondo Sztuki Katowice ASP
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Wstęp wolny

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl