Śląskie Trendy

Zaproś teatr do swojego domu!

„DAJ PRZYKŁAD” to nowatorski program kompleksowych warsztatów artystycznych i społecznych dla dzieci i młodzieży, uzupełniony prezentacjami artystycznymi. W obecnej sytuacji artystom udaje się spotykać z mniejszymi grupami uczestników, ale tu z pomocą przychodzi im sieć Internet. Przez cały grudzień zapraszają na kanał telewizyjny na Facebooku Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę na spotkania z teatrem, tańcem, muzyką i cyrkiem. Część materiałów dostępna będzie także w styczniu w zakładce „Filmy”.


W sobotę, 19.12. o godz. 19:00, na spotkanie z teatrem zaproszeni są widzowie nieco starsi, 14+ oraz dorośli. Będzie to przejmująca i pełna napięć adaptacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, czyli „Zazdroszczę tej co dzisiaj rano mną była”.

Wykorzystując formę artystyczna jaką jest taniec, sztuka wyrażania silnych emocji, artyści przedstawią swoją wizję dramatu będącego opowieścią o żądzy, pragnieniu dominacji i dorastaniu do zbrodni. „Nie ma znaczenia, co mówią słowa – ruchy nigdy nie kłamią…” (Martha Graham).

Na scenie zobaczymy tancerki, które ścierać się będą w tym, co indywidualne i wspólne. Obecna będzie też relacja pomiędzy tańczącymi, a oszczędną scenografią, przejmującą muzyką i światłem.

Spektakl w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, choreografia: Paweł Tyszkiewicz, opieka artystyczna: Anna Hampel, występują: Agata Gabryel, Natalia Kuźnik.

A już 25.12. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 17:00, przed ekranami niech zasiądą najmłodsi wraz z opiekunami. Na fanpage Lufcik na Korbkę zostanie wyemitowane świąteczne spotkanie z Mikołajką, Barbórką, Utopcem i całą zgrają zdolnych cyrkowców, którzy pokażą swoje sztuczki wprost ze sceny w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Będzie wywoływanie śniegu i nauka świątecznych kroków tanecznych. Zastanowimy się wraz z artystami także nad tym, co by było, gdyby śnieżki zaczęły być kolorowe!

https://www.facebook.com/lufciknakorbke

————————-

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl