Śląskie Trendy

Ultramaraton na Skrzyczne

ZAMIEĆ   to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza – Skrzyczne – Baza, w przeciągu 24 godzin.
Trzecią edycję ZAMIECI zaczynamy 30 stycznia 2016 roku o godzinie 12:00 na płycie Amfiteatru w Szczyrku i kończymy, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach – 31 stycznia 2016 o godzinie 12:00. Odprawa jest obowiązkowa i odbędzie się w sobotę o godz.10:30. 

Więcej informacji: http://www.zamiec.pl/aktualnosci

 

Dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych  i w Zespołach dwuosobowych,
w konfiguracjach KK, MM, MIX.
Aby być sklasyfikowanym każdy Zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w Zespole również).  Zwycięzcą jest Zawodnik / Zespół, który w czasie 24h pokona największą ilość pełnych pętli.
Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii:
można biec bez przerwy lub pójść się przespać.
Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5. Sami decydują jak rozłożyć siły.
Obowiązuje pomiar czasu elektroniczny. Drugi punkt kontrolny mieści się na szczycie Skrzycznego. Zabronione jest bieganie ”pod prąd” – czyli w odwrotnym kierunku niż ustalona trasa.
W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

Miasto Szczyrk zachęca do zaplanowania sobie dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. To początek naszych zimowych ferii i atrakcji na pewno nie zabraknie. A niezwykle ciepli i gościnni okoliczni Górale chętnie ugoszczą Was czym chata bogata :).

 

Fot. Julia Chudko/www.zamiec.pl

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl