Śląskie Trendy

Zakochaj się w Gliwicach

Zakochane Gliwice zachwycą – to pewne! Jak co roku zapraszamy Was na walentynkowy spacer – atrakcji pod znakiem czerwonego serca nie zabraknie. Gliwice to przecież miasto, które się kocha!


Walentynkowy spacer warto zacząć od Rynku. Właśnie tam najmocniej zabije serce miasta! Od 12 do 14 lutego w godz. od 17.00 do 23.00 Ratusz będzie prezentował się iście świątecznie! Walentynkowy klimat podkreślą – rzecz jasna – rozgrzane do czerwoności serca i równie gorąca atmosfera, a miłosnej scenerii do zdjęć nie zabraknie.

Na pierwsze swoje walentynki zaprasza zakochane w kulturze Centrum Kultury Victoria! Już w sobotę, 12 lutego, w godz. od 16.00 do 21.00 na płycie Rynku pojawi się wyjątkowe fotolustro, które uwieczni szczęśliwe pary na wspólnej zakochanej fotografii – warto zdążyć, bo to niepowtarzalna okazja, a świecący napis „LOVE” podkreśli wyjątkową scenografię centralnego miejsca naszego miasta. Tego samego wieczoru CKV zaprasza do Stacji Artystycznej Rynek na dwa wyjątkowe koncerty.

O godz. 18.30 zagrają The Branchers, przedstawiciele młodej polskiej sceny muzycznej, zauważeni przez Katarzynę Nosowską. Dla gliwiczan artyści wykonają utwory z nadchodzącej debiutanckiej płyty. O godz. 20.00 w klimat jazzowej magii i swingowego luzu zakochane Gliwice wprowadzi zespół Something Sweet Quartet, który w nietuzinkowych i nowoczesnych aranżacjach zaprezentuje ponadczasowe przeboje o miłości, ale nie tylko.

Na oba koncerty liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Stacji Artystycznej Rynek oraz do pobrania online na ckv-thebranchers.konfeo.com/pl/groups (The Branchers) i ckv-ssq.konfeo.com/pl/groups (Something Sweet Quarter). Na wszystkich zakochanych uczestników czekać będą słodkie niespodzianki jako nieodłączny element udanego Dnia Zakochanych. Organizatorzy przekonują, że jeśli pozwolicie sobie na odrobinę walentynkowej magii i będziecie #blisko kultury, spędzicie niezwykle udany wieczór!

Oczywiście podczas koncertów wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Zaglądnijcie też do tańczących faunów przy Urzędzie Miejskim. Podejrzewamy, że też są zakochane – z wzajemnością! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 skutecznie o to zadbali.

Zakochana fotka na skwerze Doncaster, pięknie przystrojonym w walentynkowy klimat, to już niemal tradycja, podobnie zresztą jak na mostku zakochanych – tam dodatkowo możecie przypieczętować Waszą miłość, zawieszając kłódkę, która ponoć już na zawsze wiąże serca zakochanym.

Na walentynkowe święto przygotowuje się także Palmiarnia Miejska. Gorące uczucia w tropikach? – to jest to! Mało znana legenda mówi, że kto w Dzień Świętego Walentego odwiedzi gliwickie tropiki, zagwarantuje sobie stałość gorących uczuć na co najmniej najbliższy rok. Już od soboty, 12 lutego, w Palmiarni czekać będą na Was wesołe standy gotowe do wspólnych zdjęć.
To jak? Umawiajcie się na zakochany spacer po Gliwicach! 

źródło informacji i zdjęcia: UM Gliwice/gliwice.eu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl