Śląskie Trendy

Zabrzegra.pl – internetowa gra z turystyką industrialną w tle

ZABRZEGRA.PL to gra otwarta dla młodzieży od 13 roku życiadorosłych i seniorów, którzy chcą w atmosferze dobrej zabawy poznać najciekawsze obiekty industrialne z województwa śląskiego i całego świata. Do gry nie trzeba specjalistycznej wiedzy. Wystarczy chęć i dostęp do Internetu. Udział w grze jest nieodpłatny, a na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Gra jest otwarta dla wszystkich chętnych mieszkańców naszego regionu. Rejestracja Graczy jest otwarta od 4 do 22 maja na stronie www.zabrzegra.pl w zakładce „Rejestracja Graczy”, a od 11 do 22 maja w zakładce „Zadania Gry” ukazywać się będą kolejne ciekawe zadania do wykonania. Na tych, którzy między 11 a 23 maja wykonają ich najwięcej czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 2000 złotych

Miasto Zabrze od 2009 roku organizuje Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, którym towarzyszy międzynarodowa konferencja. To odpowiedź na rosnącą popularność turystyki industrialnej, oferującej prawdziwe emocje i doświadczenia oraz żywą historię tego, co towarzyszy nam w codziennym życiu: energii, wody, transportu, chleba, czy piwa.

W imprezie oprócz obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego prezentują się szlaki tematyczne i obiekty turystyczne z całego świata, w tym nawet z tak odległych zakątków jak Kolumbia, Tunezja, czy Indie.

Tegoroczna edycja Targów odbędzie się w dniach 22-23 maja w zabrzańskiej hali MOSiR. Wstęp na targi jest bezpłatny, a program pełen atrakcji, konkursów i wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest ZABRZEGRA.PL, czyli internetowa gra z cennymi nagrodami. Celem gry jest promocja targów, turystyki przemysłowej i atrakcji industrialnych województwa śląskiego.

Nagrody do zdobycia w grze ZABRZEGRA.PL

Dla trzech najlepszych graczy, którzy zdobędą najwięcej punktów przewidziano trzy nagrody główne w postaci kart prezentowych o wartości 1000, 500 i 300 złotych do wykorzystania
w sieci sklepów ze sprzętem sportowym i turystycznym. Pośród wszystkich pozostałych graczy, którzy prawidłowo rozwiążą minimum 5 zadań zostaną wylosowane liczne nagrody dodatkowe,
w tym wejściówki do najciekawszych obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Jak wejść do gry ZABRZEGRA.PL?

Żeby rozpocząć grę należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie www.zabrzegra.plw zakładce „Rejestracja Graczy”. W odpowiedzi na prawidłowo wypełnione zgłoszenie gracz otrzyma na wskazany adres e-mail potwierdzenie wraz z indywidualnym numerem, który ułatwi identyfikowanie nadsyłanych potem odpowiedzi i rozwiązań zadań gry. Rejestracja graczy jest aktywna do 22 maja do godz. 18.00, czyli praktycznie do samego końca gry. Tak! To możliwe, bo zadania gry będzie można wykonywać w dowolnym czasie w trakcie kilkunastu dni konkursu. Oznacza to, że nawet osoby, które dołączą do gry pod koniec jej trwania mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród!

 Na czym polega gra ZABRZEGRA.PL?

Codziennie od 11 do 22 maja na stronie www.zabrzegra.plpublikowane będą pytania i zadania związane z obiektami turystyki industrialnej z województwa śląskiego i całego świata. Łącznie
w trakcie trwania gry pojawi się aż 50 pytań i zadań. Większość zadań będzie otwarta przez cały czas gry, co oznacza, że nawet osoby, które dołączą do gry w ostatnich dniach jej trwania mają szanse na zdobycie jednej z nagród!

Niektóre zadania będzie można wykonać bez wychodzenia z domu, korzystając z informacji zawartych w Internecie, w tym przede wszystkim na stronach Targów Turystyki Przemysłowej
w Zabrzu oraz Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Kolejna część zadań zachęci graczy do wyjścia z domu i odwiedzenia miejsc związanych z turystyką przemysłową. Większość zadań będzie aktywna od 11 do 23 maja, za wyjątkiem części zadań specjalnych, które będą możliwe do wykonania tylko w określonych dniach.

Minimalną liczbą zadań, która daje szansę na nagrodę jest 5, ale, by zawalczyć o główne nagrody trzeba ich rozwiązać jak najwięcej.

Finał gry i wręczenie nagród odbędzie się 23 maja o godzinie 16.00 na scenie Targów Turystyki Przemysłowej w Zabrzu (w hali MOSiR)

 Ważne terminy i godziny w pigułce:

Od 4 do 22 maja do godz. 18.00 – w każdej chwili można dołączyć do grupy uczestników gry przy użyciu elektronicznego formularza rejestracji dostępnego w zakładce Rejestracja Graczy.

Od 11 do 22 maja – w zakładce Zadania Gry publikowane będą kolejne pytania i zadania związane
z targami i obiektami turystyki przemysłowej. Łącznie w trakcie trwania gry pojawi się 50 pytań
i zadań. Minimalną liczbą zadań, która daje szansę na nagrodę jest 5, ale, by zawalczyć o główne nagrody trzeba ich rozwiązać jak najwięcej.

Od 11 do 22 maja do północy – w każdej chwili można rozpocząć wysyłanie odpowiedzi
i rozwiązań zadań, korzystając z zakładki na stronie www.zabrzegra.pl. Ostatecznym terminem nadsyłania rozwiązań zadań od 1 do 48 będzie 22 maja do północy, a 23 maja do godziny 14.00 trzeba będzie osobiście dostarczyć rozwiązania zadań specjalnych 49-50, przybywając na Targi Turystyki Przemysłowej w Zabrzu.

23 maja, godzina 16.00 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród na scenie Targów Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Ogłoszenie wyników może zostać poprzedzone dogrywką jeśli okaże się, że będzie więcej niż jeden gracz o takim samym, najwyższym wyniku punktowym.

Kto za tym stoi?

Do gry zaprasza organizator Targów Turystyki Przemysłowej w Zabrzu – Zabrze w sercu Śląska. Patronem medialnym gry jest Polskie Radio Katowice. Za realizację gry odpowiada Silesia Events.

ZABRZEGRA.PL_plakat

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl