Śląskie Trendy

Zabrze wpływa na smak…

W poniedziałek rozpocznie się czwarta edycja Zabrzańskiego Festiwalu Restauracji. Poznawać smaki tego miasta będzie można od 11 do 15 września 2017 r. 

Przez kilka dni zabrzańskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów, integracja środowiska, wspólne działanie, inspirowanie oraz wzajemna pomoc.

Restauracje serwują festiwalowy zestaw w cenie 20 zł (danie główne i przystawka). W kawiarni za 10 zł skosztować będzie można cały zestaw – deser i napój. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.

Działania restauratorów wspiera  Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzenie zainauguruje impreza Piknik w rytmie firmy „Biznes i relaks”, która odbędzie się 8 września  2017 r w godzinach od 13.00 do 19.00. (Kąpielisko Leśne , Zabrze Maciejów ul. Srebrna 10). Podczas imprezy odbędzie się m.in. degustacje potraw  festiwalowych pokazy taneczne i fitness, zabiegi kosmetyczne i masaże, liczne atrakcje dla dzieci oraz ciekawe konkursy z nagrodami.

Podczas samego festiwalu na aktywnych uczestników czekać będą liczne nagrody od Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizatorem jest Grupa Kreatywna Koncept – pomysłodawca i organizator największego festiwalu kulinarnego w Polsce – Festiwal Smaku.

Zapraszamy na stronę www.zabrze.festiwal-smaku.pl oraz nasz profil na Facebook-u www.facebook.com/ZabrzanskiFestiwalRestauracji

 Zabrzański Festiwal Restauracji

Lista uczestników

 1. Szyb Maciej Restauracja, Bistro i Turystyka
 2. Trattoria La Vecchia Scuola
 3. Impresja
 4. Słodkawa
 5. Tukan
 6. Restauracja KaWuKa
 7. Restauracja Atmosfera
 8. Zabrzański Gościniec
 9. Park Hotel Diament Zabrze
 10. Valdi Classic
 11. Cafe Bistro Kamienica
 12. Skrzydlaty Byk
 13. Niezłe Ziółko
 14. Pod Wawrzynem

MAPA LOKALI 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl