Śląskie Trendy

XI Festiwal Śląskie Smaki

Wielkimi krokami zbliża się największe kulinarne święto śląskiego. XI Festiwal „Śląskie Smaki” odbędzie się 4 czerwca na Rynku w Katowicach. Już dziś zapraszamy! Będzie naprawdę smacznie!

Sprawdzonym przez lata przepisem na udaną imprezę jest połączenie konkursu kulinarnego i bogatej oferty kulturalnej. W trakcie kulinarnych zmagań w trzech konkursowych kategoriach w szranki stają drużyny profesjonalnych kucharzy, uczniów szkół gastronomicznych i amatorów (przede wszystkim Kół Gospodyń Wiejskich i gotujących rodzin).

Jak co roku kucharze będą rywalizować o zaszczytny tytuł Eksperta „Śląskich Smaków” i nagrodę Złotego Durszlaka. Spod ich rąk z pewnością wyjdą pyszności, związane lokalnymi przysmakami ze wszystkich zakątków województwa śląskiego. A jest się czym inspirować, bo w województwie śląskim jest wiele lokalnych smaków – poza doskonale znaną kuchnią śląską jest i góralska, i jurajska, i zagłębiowska. Do tego wpływy austriackie, czeskie, czy żydowskie. Wszystko to – i wiele, wiele więcej – już niedługo w Katowicach.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach. W każdej z nich uczestnicy będą mieli do przygotowania inspirowane lokalnymi tradycjami kulinarnymi przystawki lub desery, zupy i dania główne. W efekcie 3-godzinnego gotowania jury oceni pełny obiad. Który z nich wygra? Przekonamy się 4 czerwca 2016 r.

Szczegóły na www.slaskiesmaki.pl.

śląskie smaki

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl