Śląskie Trendy

Wygodne spanie na Mariackiej 13

Jakiś czas temu w samym sercu Katowic, przy ulicy, która zasłynęła z tego, że tętni pełnym młodzieńczego wigoru życiem, otwarty został hostel z niezwykle interesującymi apartamentami. Zachwyca w nim niemal wszystko – od przyzwoitych cen począwszy, po design inspirowany śląskością. Przy projektach jego wnętrz pracowała spora grupa fachowców: architektów, budowlańców, ślusarzy, stolarzy, lakierników samochodowych i kilka złotych rączek. Efekt ich pracy jest tym, co warto zobaczyć i polecić do obejrzenia innym.

Śląskie jest trendy

Nie bez powodu tytuł tego podrozdziału nawiązuje do nazwy naszego portalu. Bo to jest to właśnie, co w Mariackiej 13 najmocniej zwróciło naszą uwagę – inspiracja śląskością. Widać ją w nazwach pomieszczeń – Wongiel, Nikisz, Frelka, Zmazany Hajer, Era Przemysłowa, Baśka czy Waszkuchnia, ale również w wystroju, którego mocnym akcentem są wielkoformatowe grafiki ilustrujące tytuł pokoju.

Autorem większości grafik jest artysta malarz Michał Łach, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Częstochowie. Finalista II Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie. Laureat IX Festiwalu Sztuki Wysokiej „Od, do i pomiędzy…” w Bytomiu. Jego prace znajdują się w kolekcji Śląskiej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Charakteru pokojowi „Frelka” nadała natomiast Maja Różycka, wtedy studentka V roku dziś absolwentka Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Nasz śląski mały świat został w ich pracach przedstawiony w sposób nieoczywisty, a jednak sprytnie oddający klimat regionu i miejsca, do którego się odwołuje.

Wygodne spanie

Hostel czy jak kto woli – apartamenty oferują 2 – i 3-osobowe pokoje z łazienkami. Duszą tego miejsca jest natomiast  wspólna kuchnia z jadalnią, miejsce, w którym można poznać nowych i ciekawych ludzi, napić się wina, zagrać w gry planszowe, poczytać książkę, pooglądać TV, lub skorzystać z bezpłatnego połączenie z internetem.

– Sami należymy do osób, które chętnie i często podróżują. Przemierzają bardziej i mniej znane zakątki Polski i świata. Wiemy, że poza przeżyciami z podróży ważne jest też miejsce noclegu, w którym nie tylko wygodnie się wyśpisz, ale też odpoczniesz poznasz interesujących ludzi z różnych stron świata, oraz uzyskasz ciekawe i jeszcze „gorące” informacje z regionu, w którym się teraz znajdujesz – wyjaśniają swoją wizję właściciele Mariackiej 13.

I krok po kroku ją realizują – strona internetowa mariacka13.pl zawiera nie tylko informacje o hostelu, ale również podpowiedzi dla gości co i gdzie warto w Katowicach zobaczyć. Jest tam też aktualny kalendarz imprez i wydarzeń.

Z przewodnika na stronie hostelu goście dowiedzą się m.in., gdzie smacznie zjeść, gdzie wypić drinka bądź kawę, gdzie potańczyć  i gdzie pójść do kina. Przydatną garść informacji znajdą również kibice sportowi, a także Ci wszyscy, którzy lubią bliżej poznać miejsce, w którym się znajdują.

Polecamy!

Bez zbytniego zadęcia, a jednak stylowo i z klasą – Mariacka 13 – M13 – Wygodne spanie.

Hostel znajduje się pod adresem Katowice, ul. Mariacka 13/4a.

Strona: www.mariacka13.pl

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl