Śląskie Trendy

Wizjonerski projekt designera z „Polibudy”

Michał Pośpiech, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, jest jednym z 35 półfinalistów (jedynym Polakiem) w konkursie Electrolux Design Lab 2014. 12 sierpnia rozpocznie się głosowanie internetowe na jego pracę.

Czym tak zachwycił jurorów designer, który w polu „edukacja” w swoim CV wpisuje „Politechnika Śląska”, że dostał się do ścisłego grona półfinalistów, wybranych spośród ponad 1700 studentów i absolwentów z ponad 43 krajów, którzy zgłosili swoje wizjonerskie projekty? Otóż stworzył on koncepcję urządzenia zwanego UrbanCone, przypominającego falującą meduzę bądź szyszkę, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza w zurbanizowanych przestrzeniach miejskich i w gospodarstwach domowych. Nieco futurystyczny projekt przedstawia oddychające i unoszące się w powietrzu urządzenie, inspirowane wachlarzami i liśćmi. Filtr zamontowany w jego wnętrzu pozwala na oczyszczanie powietrza ze szkodliwych dla naszego organizmu toksyn, a lekka konstrukcja i falujący ruch ramion mają skutkować stałą wentylacją powietrza oraz ułatwić wzniesienie się w miejską przestrzeń.

urban-6.900.508.s

Trwa trzeci etap konkursu, podczas którego półfinaliści będą rozwijać i dopracowywać swoje projekty zgodnie z sugestiami jury. Głosować na pracę Michała będzie można od 12 sierpnia na stronie  www.electroluxdesignlab.com, do czego mocno zachęcamy. Gala finałowa i wyłonienie autora najbardziej przełomowego projektu odbędzie się w listopadzie.

Tekst ukazał się w HydeParkNews.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl