Śląskie Trendy

Winter Reggae – koncert finałowy

Koncert finałowy tegorocznego WINTER REGGAE będzie miał miejsce w sobotę, 12 marca w gliwickim Klubie Spirala. Zagrają Jaffia, Maleo Reggae Rockers, Tabu, KoNoPiAnS, Shashamane, Sari Ska Band.

JAFIA
Jafia to ikona polskiej sceny reggae. Zespół do 2014 roku funkcjonował pod nazwą Jafia Namuel. Grupa powstała w Pile w 1994 roku i od tego czasu zagrała setki koncertów i wydała cztery albumy. Wokalista Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, młodym polskim producentem, powołali nowy projekt o nazwie Rastasize i wydali płytę “Day by day”, która jest jedną z najlepszych płyt reggae wydanych w naszym kraju.

MALEO REGGAE ROCKERS
W1997 roku Maleo zakłada Maleo Reggae Rockers. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta pt. „ZaZuZi”. Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał.
Zespół zaczął intensywnie koncertować, grając mnóstwo imprez zarówno w Polsce jaki i za granicami
W 2006 roku nakładem Universal Music Polska ukazuje się kolejna płyta zespołu zatytułowana „ReggaeMova”, która zebrała niezwykle pochlebne opinie.
Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi – „Solidarni z Białorusią”.
Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba” , za którą zespół otrzymał nominację do „Fryderyka” i „Superjedynki” .
Latem 2010 grupa zagrała na największym festiwalu reggae w Europie : Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa: “Maleo Reggae Rockers & Goście – XVI Przystanek Woodstock”.
Początek 2011 roku to seria koncertów klubowych, a następnie powrót do sali prób i rozpoczęcie prac nad nową płytą. Efektem długi muzycznych sesji jest płyta „Rzeka Dzieciństwa” , która swoją premierę miała 01 lipca 2011 i na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych.
W 2013 roku ukazuje się płyta „Revolution!” ugruntowując pozycje grupy na polskiej scenie. Najnowszy album „Wake up” to powrót do korzennego reggae.

TABU
Najbardziej znana śląska załoga reggae. Powstali w 2003 roku i szybko, za sprawa przebojowego albumu „Jednosłowo” zawładnęli sercami nie tylko reggae publiczności. Wielokrotnie nagradzani m.in. jako zespół roku w plebiscycie branżowego czasopisma Free Colours, co roku przemierzają setki kilometrów, grając koncerty w kraju i za granicą. Ich dyskografie uzupełniają jeszcze trzy albumy studyjne ( „Salut”, „Endorfina” i „Meteory” i jeden koncertowy z Przystanku Woodstock. Muzyka Tabu z początku bardzo korzenna z czasem zaczęła ewoluować i zahaczać o inne rejony muzyczne, co nie przeszkadza im w zapełnianiu sal na każdym koncercie!

KONOPIANS
Historia zespołu zaczyna się w 1996 roku w Czeladzi. Wydali trzy albumy studyjne.
Muzyka KoNoPiAnS, przez członków formacji określana mianem old school reggae, nawiązuje stylistycznie do jamajskich gatunków początku lat sześćdziesiątych, takich jak ska, rocksteady, skinhead reggae. Ich koncerty to eksplozja pozytywnych rytmów!

SHASHAMANE
Shashamane to miasto, a zarazem rastafariańska wspólnota gdzieś w środku dalekiej Etiopii. Jednak to również grupa ludzi, która postanowiła tu, na Śląsku, przypomnieć o korzennym brzmieniu reggae. Wspólnota , która bez presji i nacisku koncentruje uwagę na fascynacji rytmem i pulsem muzyki jamajskiej . Zespół Shasamane, jest spotkaniem osób z pasją, które brały udział w takich projektach, jak m.in.: JaHoo, Dread Lion, Lion Vibrations. Właśnie rozpoczęła się nowa historia…
Zespół swój pierwszy koncert zagra na festiwalu Winter Reggae!

SARI SKA BAND
Zespół powstał wiosną 2004 r. w Żorach z inicjatywy Sylwestra Wrzesińskiego (wokal) grającego wcześniej na saksofonie w SKAMPARARAS oraz basisty, Krzysztofa „Hati” Pawlaka.
Przez wiele lat mimo zmian personalnych, pozostają wierni muzyce ska, którą starają się łączyć z reggae czy rocksteady.
Zagrali koncerty w całym kraju, występowali w telewizji. Na swoim koncie maja dwie płyty „100% ska” i „Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego”.

bilety w cenie 35,00 zł w przedsprzedaży,
45,00 z łw dniu koncertu.
Otwarcie klubu o 17:00
koniec………?

Organizatorem jest Stowarzyszenie GTW i ZIMA Records
Projekt dofinansowany z budżetu miasta GLIWICE.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl