Śląskie Trendy

WiewiórFEST na całego!

Gliwicki zespół Wiewiórka Na Drzewie właśnie wydał nowy album! Z tej okazji, w sobotę 12 grudnia w klubie Spirala odbędzie się koncert, który otworzy trasę promującą płytę „To Mi Szumi”. Oprócz gospodarzy wieczoru, w trakcie tej imprezy swoje koncerty zagrają też Kabanos i DżentelMENELS!

Wiewiórka Na Drzewie to niewątpliwie jeden z najweselszych i najbardziej pozytywnie zakręconych zespołów na kuli ziemskiej. Każdy ich występ sprawia, że chce się zobaczyć ich na żywo po raz kolejny. Doskonale wiedzą o tym Woodstockowicze, którzy co roku aktywnie uczestniczą w Wiewiórstocku – organizowanej przez Wiewiórkę najpiękniejszej leśnej imprezie na świecie, odbywającej się od 2008 r. podczas każdego Przystanku Woodstock. Wiewiórka Na Drzewie od lat zapewnia też oprawę muzyczną podczas wielu imprez biegowych, a ich utwór Rzeźnik znalazł się ostatnio na piątym miejscu w rankingu najlepszych piosenek do biegania prestiżowego magazynu Runner’s World. Nagranie gliwickiego zespołu wyprzedziło w zestawieniu m.in. takie kompozycje, jak Eye Of The Tiger, Happy i Seven Nation Army. Po dwóch latach od wydania debiutanckiej płyty „Upadłe Żołędzie”, muzycy postanowili zaprezentować nowy krążek, który będzie totalny poplątaniem różnych gatunków muzycznych. Fani rocka znajdą na nim kilka przeraźliwie mocnych riffów, miłośnicy reggae odkryją jej niezwykle pozytywny przekaz i ogromne pokłady Wiewiórkowej energii, sympatycy ska słysząc skoczne dźwięki zapewne w bezruchu nie wytrzymają, a fani disco… No właśnie – niech wysłuchają najnowszego albumu do końca!

Na płycie To Mi Szumi, oprócz wielu utworów, których teksty są wynikiem obserwacji polskiej sceny politycznej i problemów społecznych, znajduje się też ballada opowiadająca o Gliwicach. Muzycy po siedmiu latach wspólnego koncertowania nagrywając ten utwór, postanowili wykonać ukłon w stronę naszego miasta, z którym są mocno związani. Wiewiórka Na Drzewie od lat angażuje się w wiele odbywających się tu inicjatyw, organizując m.in. Hałas Miasta – imprezę charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiej Ani Urban. Zespół postanowił też zamieścić na tej płycie jedną piosenkę śpiewaną w całości po śląsku – Samba Silesia. Być może ten rytmiczny kawałek opowiadający o niełatwym życiu górnika dołowego będzie jeszcze kiedyś rozbrzmiewał na niejednej salsotece.

Impreza promująca album „To Mi Szumi” rozpocznie się o 19.00 i bardzo możliwe, że potrwa do białego rana! Kabanos, Dżentelmenes i Wiewiórka Na Drzewie, są gwarancją na to, że koncert w Spirali będzie wydarzeniem, które mieszkańcy naszego miasta zapamiętają na długo! Bilety w cenie 25 zł są do nabycia na stronie internetowej: www.wiewiorkanadrzewie.art.pl i za 30 zł (w dniu koncertu w klubie Spirala).

mwo

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl