Śląskie Trendy

Wielki Finał Skupu Kultury

Stowarzyszenie „Cała Naprzód”i Stowarzyszenie „Przed Siebie” specjalnie dla czytelników dobrych książek i słuchaczy świetnej muzyki organizuje największy kiermasz kulturalny, jaki widział nasz region. Na finał zapraszamy w niedzielę, 19 czerwca do Gliwic.

Skup Kultury to projekt kulturalny składający się z dwóch etapów. Pierwszy to zbiórka dzieł kultury tj. książek, płyt CD, płyt winylowych, filmów, kaset, gier planszowych czy rękodzieła. Uczestniczą w niej gliwickie firmy, lokale, szkoły, a także Biblioteka Miejska czy GCOP. Druga część to Wielki Finał. Podczas finału można nabyć zebrane dzieła kultury za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. Towarzyszą temu również inne atrakcje, takie jak gra miejska, warsztaty, występy lokalnych zespołów czy pokazy czerpania papieru. Cały dochód z imprezy przekazywany jest niepełnosprawnym, podopiecznym „Całej Naprzód”.

Po dwóch edycjach, na których udało się zebrać kolejno 7 357, 16 zł i 7 654,44 zł, czas na trzecią, która odbędzie się 18 i 19 czerwca.18 czerwca w wegebarze Ajntopf przy ul. Kłodnickiej 3 w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie autorskie. 19 czerwca od godz. 12 na gliwickim Rynku będzie można znaleźć coś dla siebie spośród tysięcy książek, płyt, kaseti innych dzieł kultury. Więcej informacji na www.skupkultury.com. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Tagi:     ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl