Śląskie Trendy

Wieczór sowich piosenek Turnaua

Stworzył swój własny muzyczny styl. Czasami nawiązuje do jazzu a momentami do utworów Marka Grechuty czy Jana Konstantego Pawluśkiewicza. W piątkowy, grudniowy wieczór w Apassionacie (ul. Anieli Krzywoń, Radzionków) na scenie wystąpi Grzegorz Turnau. Artyście towarzyszyć będzie muzyk Jacek Królik.

Z okazji pierwszych urodzin restauracji Appassionata zapraszamy na niezwykły koncert w ramach cyklu MUZYCZNE PASJE. Koncert odbędzie się w piątek, 11 grudnia o godz. 18.00.

„Wieczór sowich piosenek” to spotkanie dwóch kolegów -Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Koncert złożony jest z piosenek”sowich” – co sugeruje mądrość, ale i drapieżność, a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie – obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny.
W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.

Bilety w cenie 100 zł do nabycia pod numerem telefonu 519837657 lub restauracja@appassionata.com.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl