Śląskie Trendy

Wejdź w rolę: Projektant Śląski

W czwartek, 19 stycznia na ASP w Katowicach odbędzie się wydarzenie „Wejdź w rolę: Projektant Śląski”. Organizatorem jest Kolektyw Gruba i KAVA Studio.

Czego dowiesz się na spotkaniu? 
► ile jest Śląska w śląskim designie i architekturze 
► czy dni „mody na Śląsk” są policzone 
► jak projektować po śląsku 
► gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie będziemy

Zachwycasz się śląskim designem? 
Chciałbyś stać się Superjednostką katowickiej architektury? 
Zastanawiasz się, jaka jest tajemnica sukcesu śląskich marek?

Zaproszeni goście:
ICOALYOU.COM – Katarzyna Depa – ICOALYOU to nowa odsłona węgla kamiennego. Minimalizm, prostota, uniwersalność czerni, piękne wykończenie – to wszystko składa się na sukces ICOALYOU. Węgielki, bo tak nazywa swoje wyroby Kasia, stają się niezwykłą pamiątką ze Śląska, ale również wyjątkową i oryginalną ozdobą do wieczorowej sukienki.

gryfnie – Maria Dziubany – Gryfnie powstało z miłości do Górnego Śląska. Zaczynali od fanpage na Facebooku tworząc projekt promujący śląską kulturę i mowę. Gryfnie pielęgnuje dziedzictwo Górnego Śląska tworząc odzież z zabawnymi napisami w gwarze, gadżety dla domu, gry edukacyjne.

Magda Michał Kopaniszyn – Magda & Michał Kopaniszyn – Absolwenci katowickiej ASP. Miksują sztukę z technologią, nowe media z tradycyjnym rzemiosłem artystycznym. Analog i cyfra, atrament i algorytm, świat realny i wirtualny. Interesuje ich człowiek. Nastawieni są na interakcję, koncentrując się na harmonijnym uwalnianiu energii. Magda ma swój dorobek w streetarcie, a Michał działał jako Kopa Tv.

musk – Weronika Kiersztejn – Od 2010 współtworzy kolektywy projektowy musk, aktualnie współpracuje z Katarzyną Sąsiadek i Józkiem Madejem. Wspólnie z musk’iem jest laureatką konkursu Architektura Roku 2013 w kategorii Młody Twórca. Weronika jest także współtwórcą marki Zjedz sobie. 

Zofia Oslislo – Urodzona w 1985 roku w Bytomiu, projektantka, kultoroznawczyni Absolwentka Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2009) oraz Kulturoznawstwa w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2009). Studiowała we Francji w Ecole Régionale des Beaux Arts de Saint-Etienne; autorka książki „Młodzi Ślązacy. Miasto, dizajn, tożsamość”.

Angelika Gromotka

– wstęp jest wolny po wcześniejszym zapisaniu się via http://projektantslaski.evenea.pl/
– liczba miejsc jest ograniczona do 100 osób 

15781448_1076911569087156_6322836074393458735_n

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl