Śląskie Trendy

Warsztaty Taniego Podróżowania

Warsztaty Taniego Podróżowania czyli ABC globtrotera w sobotę 1 kwietnia 2017 r. w godz. 10.00 -12.30 odbędą się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Poprowadzi je Bartosz Piziak w ramach Rybnickiego Festiwalu Podróżników KARAWANA.

Jak przygotować się do samodzielnej podróży aby nie zrujnowała naszego domowego budżetu? Zaczynamy od wyboru kraju lub regionu docelowego i zakupu biletu lotniczego! Już w tym miejscu trafimy na pierwsze „wątpliwości” – gdzie szukać super-promocji, gdzie rezerwować, skąd lecieć, na jak długo? W XXI wieku czas to pieniądz, nie każdy więc może sobie pozwolić na spędzenie godzinami przed komputerem szukając na dziesiątkach portali często mało przydatnych informacji i tej jednej wartościowej. Bo przecież do wyjazdu trzeba się przygotować. Jak to zrobić by nasza podróż była akceptowalna dla naszego portfela, a jednocześnie dostarczyła wiele ciekawych przeżyć – dowiecie się w czasie tych warsztatów. Ponadto – jak nie dać się złodziejom, naciągaczom, pseudoprzewodnikom oraz bankom i firmom ubezpieczeniowym. Wielu zapłaciło już swoje frycowe. Postaram się więc pokazać Wam jak uniknąć takich sytuacji i sprawić, by Wasz wymarzony wyjazd w nieznane na długo zapisał się w Waszej pamięc.

/Bartosz Piziak/

Bartosz Piziak – geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Krakowem. Podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostęnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się – uwielbia jeżdzić autostopem. Współtwórca Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ, a takżee pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m.in. Kalejdoskop Podróżniczy, Travenalia, Festiwal FMP). Współtwrca projektu LowcyLotow.pl www.lowcylotow.pl oraz zawodowo agent lotniczy IATa. Współautor audycji podróżniczej „Między Biegunami” w Radiu Kraków, której można posłuchać co sobotę od 14:05! Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki – łącznie jakieś 70 krajów świata. www.BartekPiziak.com.

Warsztaty są bezpłatne!

Na warsztaty obowiązują zapisy, które przyjmuje Krzysztof Łapka

– mail: goryipodroze@wp.pl, tel. 513064196.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl