Śląskie Trendy

Warsztaty św. Mikołaja i Jarmark Świąteczny

Już 6 i 7 grudnia Europa Centralna zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W Mikołajki wystartuje także trwający do 23 grudnia Jarmark Świąteczny, na którym nie zabraknie bożonarodzeniowych niezwykłości.

W Mikołajki rozpoczynamy bardzo intensywny okres świąteczny – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Będzie to okazja do spojrzenia na Boże Narodzenie z bardzo różnorodnych perspektyw. Z jednej strony nie zabraknie bardzo tradycyjnych elementów, jak spotkanie ze świętym Mikołajem. Z drugiej bardzo zależy nam na szczególnym promowaniu rodzinnego aspektu wspólnych przygotowań. Dlatego w ten wyjątkowy weekend zaprosimy do rodzinnych animacji i działań w specjalnej Wiosce świętego Mikołaja, która będzie działać u nas przez cały weekend. Nie zabraknie tam okazji do poszukania inspiracji, a także rozsądnego odkrywania magii tego okresu przez całą rodzinę.

W bajkowej scenografii w choinkowym lesie pośród kolorowych domków i światełek pod okiem animatorów będzie można przygotować różnorodne świąteczne ozdoby. Podczas warsztatów nie tylko dla najmłodszych czeka malowanie bombek, przygotowanie kart świątecznych, ręcznie robione ozdoby choinkowe, figurki, ozdoby z gliny oraz soli. Nie zabraknie także okazji do przygotowania pierników  bałwanków ze styropianu oraz mikołajkowych czapek.  Gośćmi specjalnymi będą także piłkarze Piasta Gliwice, razem z którymi będzie można przygotować wyjątkowe bożonarodzeniowe niespodzianki. Na najmłodszych miłośników ruchu goszczące tego dnia Elfy przygotowały także specjalną strefę mikołajowych gier i aktywności.  O każdej pełnej godzinie między 13 a 18 na scenie pojawi się święty Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Zasiądzie na tronie i zaprosi do siebie dzieci. Poza słodyczami wręczy też prezenty dostarczone wcześniej przez rodziców do szatni EC i odpowiednio opisane – imieniem oraz nazwiskiem dziecka oraz orientacyjną godziną wręczenia. To jednak nie koniec atrakcji podczas mikołajowej akcji w Europie Centralnej. Pomocnicy Mikołaja przygotowali m.in. pokaz tworzenia gigantycznych baniek mydlanych, czy specjalne bańkowe warsztaty. Tradycyjnie na najmłodszych gości czeka również mini-disco, które startuje o godz. 17:00 na piętrze restauracyjnym.

Już w sobotę 6 grudnia wystartuje również specjalny Jarmark Świąteczny Europy Centralnej. – Tym razem na terenie pasażu handlowego pojawią się świąteczne budki z różnościami, które mogą nas zainspirować w okresie bożonarodzeniowym – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor marketingu EC. Będzie można na nim zakupić bombki, ozdoby świąteczne, góralskie specjały, ekologiczne wędliny, miody, biżuterię i ręcznie wykonywane ozdoby. Jarmark potrwa do 23 grudnia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl