Śląskie Trendy

Wakacyjna śląska jakla

W śląskiej jaki na wakacje – taki oto tytuł nosił pokaz mody, który odbył się 25 czerwca w ramach SLOW FESTIWAL – POLEKU nad piękny jeziorem w Łące.

Jakle – to dawne śląskie marynarki, które do niedawna noszono tylko w klasycznej wersji do dawnych strojów śląskich. Jednak dzięki projektowi Silesia Folk Design i Aleksandrze Malczyk, która zaproponowała ich współczesną wersję, zaczynają one wracać do przestrzeni publicznej.

Projekt damskich marynarek, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, iż Aleksandra Malczyk otrzymała w 2016 roku Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego, na zaprojektowanie również marynarek dla mężczyzn, w ten sposób projekt Silesia Folk Design został rozszerzony o kolejny element.

Do tej pory, aby pokazać, iż jakle można śmiało założyć na spotkanie biznesowe lub na koncert, prezentowano je w zestawieniach bardzo formalnych. Organizacja pokazu na terenie ośrodka sportów wodnych stała się pretekstem do pokazania mniej formalnych stylizacji.

Współczesne jakle po raz kolejny trafiły na wybieg, a zaprojektowane przez Aleksandrę Malczyk marynarki męskie miały swoją publiczną premierę.

Pokaz kolekcji przygotowała Just Fashion Agency z Gliwic, pod kierownictwem Gosi Hatalskiej i Marty Szczepaniak

Informacje o projekcie Silesia Folk Design można znaleźć  na stronie:

https://pl-pl.facebook.com/silesiafolkdesign/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl