Śląskie Trendy

W najbliższym czasie w Spodku i MCK

Koncerty, kongresy, festiwale, wydarzenia rozrywkowe i sportowe, wystawy, targi, warsztaty dla dzieci oraz najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej – to wydarzenia z jesienno-zimowego kalendarza imprez w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK). Zarządzająca obiektami firma PTWP Event Center wprowadza nowość w ofercie rekreacyjnej.

 – Najbliższe tygodnie przyniosą szereg różnorodnych wydarzeń. Wrzesień i październik obfitują w imprezy targowe, konferencyjne, rozrywkowe, widowiska sportowe i koncerty gwiazd, zarówno w kultowej hali Spodka, jak i coraz częściej – w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W grudniu, za sprawą 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (COP 24), oczy całego świata zwrócone będą na oba obiekty i sąsiadującą z nimi przestrzeń – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i MCK.

Kalendarium jesiennych wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym obejmuje festiwale: Piw Rzemieślniczych, Rawa Blues Festival i Quefestival, koncerty artystów, wśród których znajdą się: Ania Dąbrowska, Beata i Bajm, Bonnie Tyler, Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą, Sylwia Grzeszczak, Kult, Lady Punk + goście, Dawid Podsiadło, Tribute to… oraz Woman’s Voices, Disco Attack i Mayday.

W październiku br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się także: sportowe targi z udziałem Arnolda Schwarzeneggera Fit Life Expo, występy komików w ramach VII Wielkiej Trasy Stand-up Polska, festiwial fryzjerski Hair Fair i branżowe targi kosmetyczne Beauty Fair, XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, IV Śląskie Targi Książki, III Targi Wiatr i Woda, Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Targi Ślubne oraz kreatywne warsztaty Akademii Duckie Deck.

Wśród nowych wydarzeń z kalendarza MCK wskazać można m.in. Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) – międzynarodowy kongres poświęcony inteligentnej mobilności w Polsce. Przedstawiciele rządu i władz samorządowych, świata nauki, przemysłu motoryzacyjnego, miejskich spółek transportowych, start-upów oraz innowatorzy i firmy zainteresowane finansowaniem innowacji spotkają się, by wymienić doświadczeniami, nawiązać współpracę i wspólnie budować przyszłość inteligentnej mobilności w polskich miastach, gminach i powiatach. Wydarzeniem towarzyszącym IMR’18 będzie m.in. spotkanie ministrów środowiska z kilkudziesięciu krajów świata poprzedzające grudniową Konferencję w sprawie zmian klimatu (COP 24) w Katowicach wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

Po raz pierwszy odbędzie się także trzydniowy Nowy Przemysł Expo – cykl dyskusji, spotkań, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców startupów. To nowatorski format wydarzenia dla wszystkich zaangażowanych w przeobrażenia technologiczne w gospodarce i przemyśle. Nowemu Przemysłowi Expo towarzyszą: XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne i Konferencja Górnictwo.

– Do momentu rozpoczęcia przygotowań i oddania obiektów pod organizację Konferencji w sprawie zmian klimatu COP 24, serdecznie zachęcamy do korzystania z codziennej oferty Spodka: basenu, siłowni, sali gimnastycznej i lodowiska, a także do odwiedzania bistro EMCEK – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Nowością w jesiennej ofercie jest możliwość organizacji urodzin dla dzieci na basenie w Spodku. Impreza obejmuje m.in. wodne gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów i nadzorowane przez ratownika, występ iluzjonisty, podwodne zdjęcia, dekoracje, a także poczęstunek i zwiedzanie Spodka i MCK dla rodziców.

Sezon na ślizgawki w Spodku rozpocznie się 8 września br. Amatorzy sportu na lodzie mogą korzystać z wypożyczalni oraz szlifierni łyżew, a także z możliwości zakupu biletów na ślizgawki przez internet. Po przerwie spowodowanej organizacją Konferencji w sprawie zmian klimatu COP24, na miłośników jazdy na łyżwach czekać będą ślizgawki tematyczne, oferta na ferie, akcje specjalne i cykliczne disco.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl