Śląskie Trendy

W lustrze codzienności. Nowa wystawa w Bytomiu

Takich zdjęć nie zobaczycie na perfekcyjnych pocztówkach czy w idealnych przewodnikach. Są odzwierciedleniem codzienności – bawią, poruszają, zmuszają do refleksji. Do 6 marca prace Janusza Cedrowicza będzie można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

 Janusz Cedrowicz spędza czas wolny na odkrywaniu swojego otoczenia, rejestrując je aparatem fotograficznym. Dokumentuje sceny z życia w jego najróżniejszych aspektach – dziecięcą radość z zabawy, emocjonujące wyścigi, ludzkie pasje. Wspólnym mianownikiem jego zdjęć jest naturalność, spontaniczność, brak „ustawek”.

 – Do realizowania marzeń potrzebne są trzy rzeczy: narzędzie, pasja i cel. Narzędzie można kupić, pasję ma się w sercu, a cel należy sobie wyznaczyć – mówi Janusz Cedrowicz. – Ja postawiłem sobie za cel zrobienie najlepszego zdjęcia w moim życiu. Tym sposobem moja przygoda z fotografią nigdy się nie skończy – dodaje.

 

Zachwycające efekty „poszukiwań” Janusza Cedrowicza można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Od 7 lutego do 6 marca 2018 roku odwiedzający ekspozycję zobaczą 20 prac artysty. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które wyróżniono w ważnych konkursach fotograficznych, takich jak „Chorzów z radością” czy „Chorzów wprawia w ruch”, organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Fotografii.

Można na nich zobaczyć m.in. targ staroci w Bytomiu czy Flying Frogs Silesia Rigging Team, elitarną grupę riggerów (ten zawód w Polsce wykonuje kilkadziesiąt osób), którzy zajmują się technicznym przygotowaniem wielkich imprez muzycznych i sportowych. Odpowiadają m.in. za podwieszenia różnego rodzaju sprzętu – nagłośnienia, oświetlenia, efektów specjalnych, scenografii.

 

Artysta wykonał również sesję zdjęciową, z której materiał został wykorzystany przy produkcji płyty z muzyką Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (sopran) oraz prof. Juliana Gembalskiego (organy). Jest także autorem dokumentacji fotograficznej, prezentującej zasoby Muzeum Organów Śląskich, które działa przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

To kolejny raz, gdy Agora Bytom organizuje tego typu wydarzenie. Wcześniej Galeria na Poziomie gościła zdjęcia Tomasza Jodłowskiego, autora portretów między innymi Davida Lyncha, Wojciecha Kilara, Zbigniewa Religi, Leszka Możdżera, Szczepana Twardocha. W poprzednim roku można było tu oglądać między innymi wystawę Krzysztofa Kępy, który wykonuje fotografie drzew czy prace studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

 

,,W lustrze codzienności” – wystawa zdjęć Janusza Cedrowicza

7 lutego – 6 marca 2018 r.

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl