Śląskie Trendy

W Katowicach powstało UPstore – showroom upcyclingu

Upcycling w Polsce to mało znane jeszcze określenie ale są już osoby które żyją tą ideą. W najbliższy piątek, 4 listopada o godz. 18:00, w Katowicach będzie okazja do poznania takich osób, gdyż w ramach projektu „Lokal na kulturę” zostanie otwarty pierwszy w Polsce showroom upcyclingu. UPstore będzie mieścił się przy ulicy Kilińskiego 22.

Wszytko rozpoczęło się od potrzeby odnowienia naszego mieszkania. Brak odpowiedniego budżetu chcieliśmy nadrobić pomysłowością i własną pracą. Stare meble, po dziadkach,  po odnowieniu zyskały nowy blask, nową duszę. Stoliki, łóżko i mniejsze elementy dekoracyjne stworzyliśmy również z palet, betonu i szkła. Tak zakochaliśmy się w upcyclingu – mówi Joanna Jochymczyk, właścicielka lokalu. 

Przez parę lat z mężem – Markiem, wykorzystując już nasze doświadczenie tworzyliśmy dla znajomych i klientów takie nietypowe elementy wystroju wnętrz. Wiedzieliśmy, że to jest to czego brakuje obecnie w projektach naszych domów i mieszkań. Dlatego po licznych prośbach naszych „fanów” wystartowaliśmy w konkursie na lokal i udało się! – dodaje Pani Joanna.

UPstore ma być miejscem w którym mieszkańcy Śląska odkryją artystów i twórców z całej Polski zajmujących się tworzeniem produktów w duchu upcylingu i recyclingu. Organizowane tu wystawy, warsztaty i spotkania będą miały na celu zainspirować Polaków i  przybliżyć im ideę wspomnianego upclyclingu ale i również znaczenia słów reused, downcycling, refresh czy reborn. Wszystko po to by żyło się lepiej i bardziej ekologicznie.

W showroomie każdy znajdzie coś dla siebie. Piękną biżuterię z części starych zegarków, po przez elementy dekoracyjne mieszkania takie jak betonowe doniczki, lampy z części samochodowych, meble z palet, meble w stylu industrialnym do mebli naszych dziadków odnowionych i uratowanych od zapomnienia.

Z czasem będzie też można w UPstore oddać rzeczy niepozornie niepotrzebne, zniszczone i bezużyteczne, my je przekażemy ludziom którzy dadzą im drugą szansę, drugie życie. Będziemy również zachęcali do samego przetwarzania bo każdy z nas może zostać twórcą takiej rzeczy – mówi Pani Joanna.

UPstore to następny „Lokal na kulturę” który rozpoczyna swoją działalność w Katowicach. Działalność nietypową ale jak ważną dla otaczającego nas świata.

cover_fb_03

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl