Śląskie Trendy

Zatańczą przeciw przemocy

Naucz się choreografii i zatańcz przeciwko przemocy wobec kobiet. Coroczne wydarzenie jest elementem światowej akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. Wielki finał 21 lutego w Agorze Bytom.

 


„One Billion Rising” (pol. „Nazywam się Miliard”) to organizowany na całym świecie walentynkowy protest przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. W tym roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne, a hasłem „Tylko TAK oznacza zgodę”. Formą wyrażenia sprzeciwu jest wspólny taniec. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tej uczestniczy Agora Bytom.

 

Kontynuujemy działania edukacyjne oraz wspierające kobiety, które były lub są ofiarami przemocy. Tegoroczna akcja, organizowana w Polsce i Bytomiu już po raz siódmy, ma na celu nagłośnienie problemu przemocy seksualnej, który w naszym kraju dotyka wielu kobiet. Taniec to idealna forma wyrażania uczuć i emocji. Tańcząc, zwracamy na siebie uwagę i wzbudzamy zainteresowanie. Muzyka i ruch są narzędziami naszego pozytywnego działania. Im więcej nas zatańczy, tym większy sukces osiągniemy – zachęca radna Joanna Stępień, koordynatorka wydarzenia w Bytomiu.

 

Układ i muzyka pozostają niezmienne od lat. Podkład muzyczny i instrukcję tańca można znaleźć na stronie fundacji Feminoteka, która jest organizatorem akcji w Polsce. Choreografia nie jest trudna do opanowania, zatańczyć może każdy! Wielki finał w Bytomiu już 21 lutego o godz. 19.00 (pasaż galerii handlowej na poziomie trzecim).

 

– Poprzednie edycje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, pokazały, że tego typu akcje są niezwykle ważne. Kobiety, które dotyka przemoc, potrzebują wsparcia i solidarności, dlatego kolejny raz przyłączamy się do tego wydarzenia, zapraszając każdego do udziału. Razem pokażemy, że współczesne problemy nie są nam obojętne – zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

 

„Nazywam się Miliard/One Billion Rising”

Finał: 21 lutego 2019 r., godz. 19.00 (Agora Bytom, poziom +3)

Agora Bytom – Bytom, plac Kościuszki 1

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl