Śląskie Trendy

W Bytomiu mają „Lokal na kulturę”

Lokale w atrakcyjnym miejscu, a przede wszystkim z atrakcyjnym czynszem czekają na chętnych, którzy wezmą udział w I edycji programu „Lokal na kulturę” w Bytomiu. 1 lipca o 16.00 w Sali sesyjnej UM przy ul. Parkowej 2, odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych.


Ideą „Lokalu na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym do kogo ostateczne trafi lokal, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

Możliwości zaadaptowania lokali jest wiele. Mogą to być teatry, galerie i inne miejsca związane z kulturą. Bytom ma szczęście do kreatywnych ludzi i wierzymy, że idea uzyskania lokalu na bardzo korzystnych warunkach znajdzie wśród nich zainteresowanie – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Korzystając z nowego rozwiązania przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal, a w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za mkw. (nie dłużej niż 12 miesięcy). Po tym okresie wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości (w zależności od lokalizacji stawka czynszu może się różnić).

Obecnie możliwe jest wynajęcie lub wydzierżawienie lokalu użytkowego w trybie publicznego przetargu czynszowego. Jeśli lokal użytkowy nie znalazł oferenta w dwóch kolejnych przetargach, pustostany lokali wynajmuje się lub wydzierżawia w trybie negocjacji.

Zależy nam na tym, by ożywić miasto, w szczególności Śródmieście odkurzyć jego potencjał, a przede wszystkim dać szansę tym wszystkim, którzy mają ciekawe pomysły, ale nie mają wystarczających środków, by wcielić je w życie – mówi prezydent.

Podczas spotkania zainteresowani uzyskają kompleksową informację dotyczącą nie tylko zaproponowanych do zagospodarowania lokali, ale też terminów składania ofert. Pomocą będą służyć specjaliści z Bytomskich Mieszkań oraz Biura Spraw Lokalowych.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl