Śląskie Trendy

Ulicznicy kulinarnie – będzie pysznie!

Weekend kulinarny Uliczników zaczniemy już 17 lipca, spektaklem teatru Los Galindos (Hiszpania), który przyjął zaproszenie na festiwal od Samorządu Miasta Gliwice oraz firmy TAURON. Od piątku do niedzieli (w sumie 5 razy) będziemy się obracać w intymnym świecie małego cyrku. Z kolei w sobotę i niedzielę na Rynku krzykniemy wraz z Wrzeszczącym Księciem Kuchennym.

Teatr Galindos zabierze nas do malego cyrku, gdzie wyłowione z amnezji bohatera – wspomnienia sztuczek, życiowych doświadczeń i kuchennych fantazji, otulone w tekstury dźwięków. W ciepłym świetle lamp, MAIURTA zaprasza do magicznej, plastycznej mieszanki mąki, strachu, sztuczek i śmiechu. To polska premiera tego spektaklu.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, każdorazowo przedstawienie może zobaczyć 80 widzów. Darmowe wejściówki do zdobycia w Centrum Informacji Kulturalnej (tel.32 231 38 55) lub poprzez aplikację na smartfony TAURON FAN.

W sobotę i niedzielę na Rynku krzykniemy wraz z Wrzeszczącym Księciem Kuchennym. Po latach spędzonych na konstruowaniu zestawu organowo-perkusyjnego (“Kitchenorgandrumset”), Książę nauczył się na nim grać, przy okazji opanowując żonglerkę… ogniem, wodą, masłem i mlekiem.

Latające składniki, energetyczna muzyka w technice live loopingu i naprawdę ostry nóż — wszystko to stanowi siłę napędową trwającego dokładnie dwadzieścia siedem i pół minuty show, którego apogeum jest… pojedynczy naleśnik!

Imprezy dodatkowe:

Hapijama – „Parkujemy z Ulicznikami”, animacje FORUM

11-12 lipca, sobota 14.00 – 21.00, niedziela 12.00-21.00

Park Chopina – Alejka FORUM

Otwarte, darmowe warsztaty żonglerskie dla małych i dużych oraz zabawy dla tych najmłodszych.

Będzie pysznie!

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl