Śląskie Trendy

TU i TERAZ! 6 gościnnych spektakli na Scenie w Galerii

W styczniu i lutym Scena Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej zaprasza na serię wyjątkowych, gościnnych spektakli teatralnych na scenie Projektu Wyższy Poziom. W ramach przeglądu TU i TERAZ organizowanego przez Teatr Śląski, z ponad 50 zgłoszeń wybrano 6 laureatów, których cechuje wyjątkowa różnorodność sceniczna. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy będą mieli oni okazję zaprezentowania swojej twórczości przed katowicką publicznością. 

Przegląd laureatów konkursu TU i TERAZ rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 14 stycznia. Na Scenie w Galerii wystąpią przedstawiciele Teatru Naumionego z Ornontowic. „Kopidoł” to ich opowieść o tradycjach i obrzędach, które przez wiele pokoleń były kultywowane w okolicach Górnego Śląska.

 

Następnie, 20 stycznia, na Scenie pojawi się choreograficzny eksperyment „#DBRMPP” inspirowany prozą Doroty Masłowskiej. Jest to praca Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego z Łodzi, która została nagrodzona m.in. na Warszawskiej Platformie Tańca. To balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia z drugą osobą.

Kolejnym gościem, który wystąpi w Katowicach, 26 stycznia, będzie warszawski Teatr Ekipa z wariacją na temat Szekspira pt. „Czekając na Otella”. Jest to komedia opowiadająca o problemie tożsamości narodowej, która zgrabnie próbuje rozprawić się z demonami rasizmu i stygmatyzacji, jednocześnie szukając znaczeń takich słów, jak ojczyzna czy patriotyzm.

W ostatnią niedzielę stycznia na scenę wkradnie się spora dawka czarnego humoru w komediowym spektaklu Absolwentów Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie pt. „Zespół Śmierci i Tańca”. Będzie to spektakl muzyczny oparty na utworach zespołu The Tiger Lillies, w autorskich tłumaczeniach Szymona Jachimka. Przedstawienie ma formę cyrkowego show z  efektownymi choreografiami oraz elementami akrobatycznymi.

Kolejni goście pojawią się na Scenie w Galerii 9 i 22 lutego. Będzie to projekt „Dalí” oraz spektakl pt. „Profanum” – prezentujące poszukiwania w obszarze teatru tańca i działań performatywnych.

Wszystkie spektakle odbędą się na Scenie w Galerii, poziom +2 Galerii Katowickiej (Katowice, ul. 3 Maja 30). Przegląd jest jednym z wydarzeń w ramach Projektu Wyższy Poziom realizowanego przez Galerię Katowicką we współpracy z instytucjami kultury.

Bilety na spektakle są już w sprzedaży. W kasie można nabyć także specjalny bilet łączony na 3 wybrane dni (poza 29.01) dla 1 osoby w cenie 45 zł.

TU I TERAZ! Repertuar:

  • 14 stycznia, godz. 19.00

„Kopidoł”, Teatr Naumiony z Ornontowic,

Cena biletów: 20 zł

  • 20 stycznia, godz. 19.00

„#BDRMPP” autorski projekt Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego z Łodzi, Cena biletów: 25 i 15 zł

  • 26 stycznia, godz. 19.00

„Czekając na Otella”, Teatr Ekipa z Warszawy,

Cena biletów: 25 i 15 zł

  • 29 stycznia, godz. 19.00

„Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”, Absolwenci Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie,

Cena biletów: 45 i 35 zł                      

  • 9 lutego, godz. 19.00

„Dali”, producent spektaklu – Teatr Barakah z Krakowa,

Cena biletów: 25 i 15 zł

  • 22 lutego, godz. 19.00

„Profanum” 22.02, grupa Ruchomy Kolektyw,

Cena biletów: 25 i 15 zł

PLAKAT_TUiTERAZ_GK

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl