Śląskie Trendy

TSA akustycznie

To pierwszy w tym roku koncert zespołu na Górnym Śląsku! 9.06.2017 TSA zagra w Gliwice Rock’a Music Club Rynek, godz. 19:30 otwarcie klubu.

TSA legenda ostrego rockowego grania, zadebiutowali w 1979 roku.  W roku 1981 zdobywają  nagrodę publiczności na II Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. Pierwszy singiel ukazuje się w tym samym roku. Pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „TSA”” ujrzała światło dzienne w 1983, znalazł się na niej jeden z najbardziej znanych utworów zespołu „Trzy zapałki”. W roku 1984 ukazuje się kolejny album  „Heavy Metal World” na którym to znajduje się m.in. utwór „Alien” i „Heavy Metal świat” które zajmują pierwsze miejsca na Liście Przebojów PR III Polskiego Radia.

Zespół w tym czasie świeci trumfy w całym kraj a na jego koncertach pojawiają się wielotysięczne tłumy. W 1985 roku ukazuje się w Europie angielska wersja albumu „Heavy Metal World”.

Po przerwach w graniu w 2001 roku TSA powróciło do koncertowania w klasycznym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew) i oficjalnie ogłosiło wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Nominowany m.in. do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki zespół pokazuje że rockowy pazur nie został stępiony, czego dowodem są pełne sale koncertowe w całym kraju.

Gliwicki koncert będzie pierwszym w tym roku występem na Śląsku.

Akustycznie zespół gra w pełnym składzie.

www.tsa.com.pl

Bilety w przedsprzedaży 40,00 zł w dniu koncertu 50,00 zł

Bilety w przedsprzedaży w Gliwicach w salonie Czasu ul. Zwycięstwa 1 oraz w systemie Ticketpro. Koncert organizowany w ramach AlternativeNights In Gliwice. Przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl