Śląskie Trendy

Tomson Highway SONGS IN THE KEY OF CREE

27 kwietnia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się koncert jazzowy Tomsona Highwaya. Będzie to jedyny występ tego artysty w Polsce! Koncert patronatem objęli Uniwersytet Śląski e Katowicach oraz Ambasada Kanady w Polsce.

Recital jazzowy z satyrycznym komentarzem o rdzennej ludności Kanady

Tomson Highway to jeden z najważniejszych pisarzy kanadyjskich wywodzących się z ludności rdzennej Kanady (Naród Cree), który zdecydował o kształcie rozwoju teatru autochtonicznego zarówno w kraju,  jak i na całym świecie. W roku 1994 został uhonorowany Orderem Kanady (Order of Canada) – najwyższym cywilnym odznaczeniem tego kraju. Czasopismo Maclean’s wymieniło go, jako jednego ze stu najważniejszych ludzi w historii Kanady.

W Teatrze Rozrywki Tomson Highway zagra na fortepianie w towarzystwie wokalistki Patricii Cano i saksofonisty Marcusa Alego.

Tomson Highway posługuje się trzema językami: kri, angielskim i francuskim. Kształcił się jako klasyczny pianista oraz wszechstronny muzyk pod okiem wielu wybitnych nauczycieli, m.in. pianistów Williama Aide, Antona Kuerti oraz kanadyjskiego kompozytora Roberta Turnera. Posiada dyplom University of Western Ontario w Londynie. Po ukończeniu trzydziestego roku życia rozpoczął karierę w teatrze pisząc liczne sztuki oraz pomagając założyć Native Earth Performing Arts, pierwszą kanadyjską rdzenną grupę teatralną w Toronto, której dyrektorem artystycznym był przez sześć lat.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl