Śląskie Trendy

TOLERANCJA w gliwickim Parku Chopina

W niedzielę, 214 maja, w ramach Festiwalu  IX Gliwickie Spotkania Tęczowe w gliwickim Parku Chopina zagra zespół Tolerancja.

Warto wybrać się w niedzielę do Parku Chopina. Taniec, występy zespołów muzycznych i solistów, spektakle teatralne, występy kabaretowe­ –  tego na pewno nie zabraknie na IX Gliwickich Spotkaniach Tęczowych.

Spotkania Tęczowe, cykliczny festiwal twórczości osób niepełnosprawnych,  rozpoczną się o godz. 15.00 w Parku Chopina. Imprezę organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA GLiwice, MDK Gliwice, Centrum Integracji Niepełnosprawnych w Gliwicach oraz Fundacja Różyczka i Rada Osiedlowa Łabędy.

Podczas spotkań wystąpi ponad 100 niepełnosprawnych artystów. W ubiegłych latach na Gliwickie Spotkania Tęczowe przyjeżdżali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, podopieczni domów pomocy społecznej i uczniowie ze szkół specjalnych z województwa Śląskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego. Wcześniejsze edycje odbywały się w filii Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie. W tym roku impreza przeniesie się do Parku Chopina, a gwiazdą imprezy będzie rockowo-bluesowy zespół integracyjny Tolerancja.

Wybierając się na festiwal warto zabrać ze sobą aparat, zrobić ciekawe zdjęcia i wziąć udział w konkursie „Z pierwszej ręki”, który towarzyszy spotkaniom.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl