Śląskie Trendy

To Mi Szumi już w sprzedaży!

Niespełna miesiąc temu do sprzedaży trafił drugi album zespołu Wiewiórka Na Drzewie! To Mi Szumi jest totalnym poplątaniem różnych gatunków muzycznych. Fani rocka znajdą na płycie kilka przeraźliwie mocnych riffów, a miłośnicy reggae odkryją jej niezwykle pozytywny przekaz i ogromne pokłady Wiewiórkowej energii. Sympatycy ska słysząc skoczne dźwięki zapewne w bezruchu nie wytrzymają, natomiast fani disco… No właśnie – niech wysłuchają najnowszego krążka do końca!

wiew2
Na płycie To Mi Szumi oprócz wielu utworów, których teksty są wynikiem obserwacji polskiej sceny politycznej i problemów społecznych, znajduje się też ballada opowiadająca o Gliwicach. Muzycy po siedmiu latach wspólnego koncertowania nagrywając ten utwór, postanowili wykonać ukłon w stronę ich rodzinnego miasta, z którym są mocno związani. Wiewiórka Na Drzewie od lat angażuje się w wiele odbywających się tam inicjatyw, organizując m.in. Hałas Miasta – imprezę charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiej Ani Urban. Zespół postanowił też zamieścić na tej płycie jedną piosenkę śpiewaną w całości po Śląsku – Samba Silesia. Być może ten rytmiczny kawałek opowiadający o niełatwym życiu górnika będzie jeszcze kiedyś rozbrzmiewał na niejednej salsotece.

Wiewiórka Na Drzewie to niewątpliwie jeden z najweselszych i najbardziej pozytywnie zakręconych zespołów na kuli ziemskiej. Każdy ich występ sprawia, że chce się zobaczyć ich na żywo po raz kolejny. Doskonale wiedzą o tym Woodstockowicze, który co roku aktywnie uczestniczą w Wiewiórstocku – organizowanej przez Wiewiórki najpiękniejszej leśnej imprezie na świecie, odbywającej się od 2008 r. podczas każdego Przystanku Woodstock.

Muzycy też od lat dbają o oprawę muzyczną podczas wielu imprez biegowych. Ich utwór Rzeźnik znalazł się w ubiegłym roku na piątym miejscu w rankingu najlepszych piosenek do biegania prestiżowego magazynu Runner’s World. Nagranie gliwickiego zespołu wyprzedziło w zestawieniu m.in. takie kompozycje, jak Eye Of The Tiger, Happy i Seven Nation Army.

Album To Mi Szumi można nabyć za pośrednictwem strony internetowej: www.wiewiorkanadrzewie.art.pl

Paweł Szypuła

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl