Śląskie Trendy

TŁUSTY CZWARTEK” Z BLUESEM

Zgodnie z tradycją Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w „Tłusty czwartek” – 23 lutego 2017 r. o godz. 19.00 – odbędzie się koncert bluesowy, tym razem w wykonaniu czołówki śląskich muzyków bluesowych: Grzegorza Kapołki (gitara), Leszka Windera (gitara), Ireneusza Głyka (perkusja),Bronisława Dużego (puzon) oraz Dariusza Ziółki (gitara basowa).

Muzycy zaprezentują program nowego projektu„Kapołka-Winder Blues Collective”, a w nim „muzykę bluesową w pełnej palecie kolorów”. Po występie goście będą mogli dzielić się wrażeniami przy tradycyjnym pączku i kawie.

Bilety w cenie 25 zł są już do nabycia w kasie Centrum lub poprzez wpłatę na konto, więcej informacji tutaj: www.cekus.pl

Informacja o dostępności biletów: 32 441 60 28 / 505 802 207
Grzegorz Kapołka – gitarzysta bluesowy i jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Ma swoim koncie 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Najnowszy, piąty studyjny album Tria – „5th Avenue Blues”, ukaże się wiosną 2017 roku.

Leszek Winder – gitarzysta bluesowy, w roku 2006 w Blues Top 2005 uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce. Ma na swym koncie m.in. współpracę z zespołami Apogeum i Krzak (którego był czas jakiś liderem i głównym kompozytorem) oraz uczestnictwo w nagraniu debiutanckiej płyty Dżemu pt. „Cegła”, gra także w formacji Śląska Grupa Bluesowa. Winder jest nie tylko czynnym muzykiem, ale również prezesem Śląskiego Stowarzyszenia Artystów i Twórców SAT oraz gospodarzem Domu Pracy Twórczej „Leśniczówka” w Chorzowie.

Bronisław Duży – absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu, uhonorowany stypendium im. Krzysztofa Komedy. Od 1987 roku znajduje się na pierwszym miejscu organizowanej przez Jazz Forum ankiety Jazz Top w kategorii puzonu. Współpracował z takimi artstami i zespołami jak Twinkle Brothers, Ireneusz Dudek, Jan Kyks Skrzek, Kobranocka, Jorgos Skolias, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko i Krzysztof „Puma” Piasecki, Robert Janowski, Paulina Przybysz, Monika Borzym i Dawid Podsiadło. Duży jest twórcą i wykonawcą muzyki do filmów dla Telewizji Polskiej. Interesuje się także śląską pieśnią ludową.

Ireneusz Głyk – Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka (Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela i inni). Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy: „Long Time” i „Step Ahead”.

Dariusz Ziółek – gitarzysta basowy, pianista, działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi „Fryderykiem” za album „4 Basy”. W 2001 roku uhonorowany został nagrodą „za wybitne osiągnięcia basowe” przez czasopismo „Gitara i Bas”. Koncertuje w kraju i zagranicą z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi i bluesowymi. Darek Ziółek uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest wykładowcą w klasie gitary basowej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.”

Kontakt do organizatora:

Centrum Kultury Śląskiej

www.cekus.pl
telefon: 32 441 60 28 (wew. 103)
www.facebook.com/CentrumKulturySlaskiej

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl