Śląskie Trendy

Teatromania: „Król Gaspar”

Niezwykle przedstawienie, które każdego dnia dzieje się wokół nas. Opowieść o człowieku, który wyruszył w podróż po lepsze życie i którego zwyczajne marzenie o spokojnej egzystencji doprowadziło na skraj obłędu.POLSKA PREMIERA! Spektakl ma charakter spaceru, który rozpoczyna się na placu Grunwaldzkim. Ze względu na ograniczoną liczbę widzów podczas prezentacji (30 osób), 14 maja zaprezentujemy go dwa razy o godz. 16.00 i 17.45. 

Król Gaspar rozdaje ulotki na ulicach. Kim jest człowiek ukrywający się za przyprawioną brodą? Podążamy za nim, obserwujemy go stając się nagle podglądaczami, przyglądamy mu się najpierw z daleka, by wreszcie poznać jego historię, wspomnienia, marzenia i jego strach.

Foradelugar to zespół, który stworzyli Mónica Mar i Arnau Vinós. Spotkali się podczas pierwszej edycji studiów Creative Arts and Street Master organizowanych przez Festiwal FiraTárrega oraz Uniwersytet w Lleida w 2013 r. mając za sobą doświadczenia związane z pracą w grupach teatru współczesnego w Meksyku (Monica) i Katalonii (Arnau). Spotkanie zaowocowało stworzeniem zespołu foradelugar, łączącego ich różne kulturalne i twórcze doświadczenia, realizującego projekty w niekonwencjonalnych przestrzeniach oraz wykorzystującego multidyscyplinarne środki wyrazu.

Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl