Śląskie Trendy

Teatralne Niedziele w Sztolni

Kwietniowa niedziela, tuż przed godziną 16:00, zabrzańską ulicą Wolności szybciutko, z widocznym podekscytowaniem śpieszą do Łaźni Łańcuszkowej dzieciaki w towarzystwie nie mniej zadowolonych opiekunów. Już za kilka chwil znajdą się w magicznym świecie – otoczeni dziedzictwem industrialnym Łaźni, zanurzą się w teatrze. A wiadomo, że teatr jest po to, by wszystko było inne, niż dotąd…


Sztolnia Królowa Luiza oraz Lufcik na Korbkę stworzyli projekt Teatralny Bajtel. W historycznych wnętrzach Łaźni Łańcuszkowej prezentują spektakle oparte na motywach śląskich legend. Podczas najbliższego spotkania, 14.04. o godz. 16:00, zapraszamy na przedstawienie pt. „Teo, śląski dinozaur”. Historię teropoda, który żył w Lisowicach, ale bardzo chciał znaleźć przyjaciół.

Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny, opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow. Dla dużych i dla małych. Bajki i bery są bardzo mocno związane tak z kulturą, jak i naszą tożsamością. Lufcik na korbkę pomoże poznać dzieciom część historii regionu, z którego pochodzą.

Najbliższa taka kwietniowa niedziela już przed nami – 14 kwietnia.

„Teo, śląski dinozaur”- to niegroźny, odrobinę zagubiony dinozaur, który przespał fakt, że jego gatunek wyginął. Jak potoczą się dalej jego losy? Dowiesz się tego już w kwietniu w Sztolni Królowa Luiza.

Miejsce – Łaźnia Łańcuszkowa, ul. Wolności 408, Zabrze
Godzina – 16:00
Bilety – ulgowy 15 zł, normalny 20 zł, do nabycia w kasach i on line.

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl