Śląskie Trendy

Teatr na ekranie

Spektakle przeniesione na ekran oraz słuchowiska dla dzieci i dorosłych. W czasie, gdy musimy zostać w domu Teatr Śląski przenosi swoją działalność do internetu

Słuchowiska dla dzieci i dorosłych

Teatr Śląski w Katowicach od poniedziałku 16 marca rozpoczął na swoim Facebooku cykl Wieczorynek, w którym artyści teatru czytają dla najmłodszych fragmenty „Pinokia”. Słuchowiska odbywają się codziennie o godzinie 19.00. Każdego wieczoru artyści na co dzień związani z Teatrem im. Wyspiańskiego zamiast ze sceny, ze swoich domów czytają dzieciom kolejne rozdziały powieści Paulo Coelho.

Od poniedziałku 23 marca rozpoczął się też cykl słuchowisk dla dorosłych pod nazwą Klasyka W Samo Południe. Nowy cykl rozpoczęło czytanie włoskich nowel z połowy XIV wieku, które niegdyś, ze względu na zawarte w nich skandalizujące i prześmiewcze treści, znalazły się na liście ksiąg zakazanych. Teraz słuchacze mają okazję poznać literaturę wykraczającą poza klasyczne gatunki. Artyści podczas  słuchowisk zaprezentują utwory z Polski, Europy, ale też reszty świata. Fragmenty są czytane codziennie od godziny 12.00 na Facebooku Teatru.

Wszystkie szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/TeatrSlaski/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCH20voRyMF5cH5D1Zpes5UxUb8w6w_tS08ah_PKUjgu4te2Ohlkhw-zqvm2hreAvqVjuVDz0Vpymiy

 

Teatr przeniesiony na ekran

Ale to nie koniec. W ofercie platformy VOD TVP pojawił się spektakl „Wujek 81. Czarna Ballada” w reżyserii Roberta Talarczyka zarejestrowany właśnie na scenie Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego. To nowa wersja tragicznych wydarzeń z kopalni „Wujek” w niecodziennej, musicalowej formule z elementami rapu.

Nagranie można zobaczyć za darmo tutaj: https://vod.tvp.pl/website/wujek-81-czarna-ballada,35198573

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl