Śląskie Trendy

Tak będzie wyglądał Śląski Klub Fitness

Smart Gym w Katowicach Załężu przechodzi modernizację. Jest ona o tyle ciekawa, że jej zadaniem jest przenieść kulturę Śląska do wnętrza siłowni. Dlatego w całej aranżacji Śląskiego Klubu Fitness nie brakuje nawiązań do kopalni i charakterystycznych dla niej miejsc.


I tak oto znajdziemy wewnątrz:

  • szyb kopalniany (klatka schodowa)
  • Szola (winda)
  • Podszybie (miejsce do odpoczynku, złapania oddechu po treningu)
  • Lampownia (recepcja)
  • Maszyna z kołem zamachowym (wejście do szatni)
  • Przodek (miejsce do intensywnych treningów)
  • Festyn (ELEIKO)
  • Dom (Strefa Kobiet, Sala Fitness)

Przy wejściach do szatni, będą znajdować się postaci dwóch znamienitych osobistości śląskich.

Do łaźni damskiej wprowadzi nas ikoniczna księżna Pszczyny. Przestrzeń ta, tak kontrastująca z ciemnymi wnętrzami kopalni ma pokazać różnorodność Śląskich światów a jednocześnie ich bliskość. Eleganckie tapety, jasne barwy, lustra i kafle to świat subtelnej księżniczki austriackiej, która przywiozła ze sobą na Śląsk nowoczesność i otwartość umysłu.

Na wejściu do szatni męskiej powita nas przedsiębiorca z Goduli czyli pierwszy śląski milioner, wizjoner i człowiek, który utożsamia śląski amerykański sen. Przestrzeń ta nazywana na kopalni łaźnią to miejsce charakterystyczne poprzez swój funkcjonalizm, który stworzył przestrzeń o wyjątkowym kształcie stalowych linek, łańcuszków i oceanu odzieży zawieszonej pod sufitem. Do tego kształtu nawiązuje sufit szatni, gdzie materiałowe elementy przenikają się z oświetleniem i instalacjami.

ŚKF ma być opowieścią o Śląsku, jego historii która jest fundamentem przyszłości. Ma być współczesną adaptacją języka przeszłości i kreatywnym jego użyciem. Określeniem kierunku, w którym również nowoczesna architektura i design mogą nosić piękno, prostotę i tak cenny klimat obiektów historycznych, w którym człowiek tak dobrze się czuje, do którego tęskni i chce wracać.

Wielkie otwarcie Śląskiego Klubu Fitness odbędzie się 21 października 2019r.

Więcej informacji znaleźć można na facebooku.

Źródło:

smartgym.club

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl