Śląskie Trendy

„Swoją drogą” – fotografie studentów UŚ

Galeria Bielska BWA (Klubokawiarnia Aquarium) zapraszają na wystawę fotografii studentów Uniwersytetu Śląskiego, zatytułowaną „Swoją Drogą”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 marca o godz. 18.30. Wystawa potrwa do 12 kwietnia.  

„Swoją drogą” – tak zatytułowana jest niewielka wystawa podsumowująca pierwszy rok działalności koła naukowego Technicolor, założonego w Pracowni Fotografii prof. Witolda Jacykowa w Instytucie Sztuki w Cieszynie  na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zaprezentowane fotografie są zapisem indywidualnych doświadczeń, emocji i twórczych eksperymentów. Każdy z młodych artystów w inny sposób patrzy na życie, inaczej interpretuje zjawiska, z którymi się styka, w inny sposób o nich opowiada, dlatego formuła wystawy jest otwarta, a tym, co łączy autorów prac jest ciekawość świata i poszukiwanie własnej drogi.

Swoje fotografie przedstawiają: Tadeusz Bodziony, Beata Brzoza, Katarzyna Ciba, Joanna Hetman, Justyna Hudzik, Angelika Leżańska, Maria Michałek, Aneta Miśkowiec, Barbara Szlauer, Małgorzata Szram.

Opiekunem koła jest Małgorzata Łuczyna, asystentka w Zakładzie Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej cieszyńskiego Instytutu Sztuki.

Małgorzata Łuczynajest absolwentką edukacji artystycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006). Zajmuje się fotografią, sztuką nowych mediów, różnymi formami działania w przestrzeni publicznej.

Uczestnicy wystawy wykonają takżekolejny kredowy mural na ścianie Klubokawiarni Aquarium.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl