Śląskie Trendy

Światowy spacer fotograficzny po Pszczynie

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w sobotę, 7 października, na spacer fotograficzny po Pszczynie, w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.

To kolejna edycja imprezy wymyślonej 10 lat temu przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Scott Kelby wpadł na pomysł, aby tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie wyruszyły na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia brały udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami, między innymi sprzętem fotograficznym. Spacerów będzie prawie tysiąc.
Aby rywalizować z fotografami z całego świata w konkursie, trzeba się zarejestrować (bezpłatne) na oficjalnej stronie worldwidephotowalk.com/walk/foto-pszczyna. Jeśli ktoś nie wierzy, że ma szansę w konfrontacji z pasjonatami fotografii, którzy wyślą zdjęcia z nowojorskiego Central Parku, spod Wieży Eiffla albo z widokiem na operę w Sydney, warto wiedzieć, że kilka lat temu w finale znalazło się ujęcie z Rybnika. Zgłosić będzie można tylko jedno zdjęcie, musi być ono wykonane w trakcie spaceru. Tematyka jest dowolna.
Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 na dworcu kolejowym w Pszczynie. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania na czas spaceru opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Posiadany sprzęt i doświadczenie nie mają znaczenia. Spacer z pewnością będzie okazją nie tylko do poszukiwania ciekawych kadrów, ale i poznania innych osób fotografujących oraz wymiany doświadczeń.
Patronat medialny: tygodnik Nowe Info, portale www.pless.pl oraz www.tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo.
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1605718206166369
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne skupia pasjonatów fotografii z Tychów i okolicy, zarówno zawodowych fotografów jak i amatorów. Regularnie organizuje pokazy zdjęć, wystawy, warsztaty, spotkania i spacery fotograficzne.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl