Śląskie Trendy

Supersobota z „Elką” za złotówkę

Przejazd kolejką „Elka” za złotówkę i zniżki na wstęp do zoo – to tylko te najbardziej wymierne atrakcje, jakie czekają na gości Parku Śląskiego w najbliższą sobotę (20 maja). Z uwagi na przedłużającą się zimową pogodę, można powiedzieć, że właśnie w ten weekend czeka nas faktyczne otwarcie sezonu wiosenno-letniego i to z mocnym, europejskim akcentem.

Najbliższa sobota upłynie w Parku Śląskim w bardzo intensywnym rytmie. Zaczniemy kolejną odsłoną cyklu Śniadanie na trawie w Rosarium (od godz. 10), gdzie w pięknym otoczeniu i w atmosferze „slow”  rozmawiać będziemy o urokach Ogrodu Bylinowego (to temat spotkania, które odbędzie się w ramach Śniadania). Na tym nie skończy się lista aktywności w ogrodzie różanym, bo czeka nas tam również wiosenna odsłona Kongresu „Obywatel Senior” (godz. 11-16).

– W jej ramach seniorzy ćwiczyć będą jogę, uczestniczyć w treningach rowerowych, zajęciach fitness czy nordic walking. Zaplanowane są również występy senioralnych grup artystycznych, warsztaty rękodzieła czy spacery z ciekawymi gośćmi – mówi Ewa Kulisz, organizatorka Kongresu.

Tych, którzy zechcą w sobotę odwiedzić parkowe atrakcje, zachęcamy, by skierowali swoje kroki na kolejkę „Elka”. W najbliższą sobotę będzie można się nią przejechać za symboliczną złotówkę (w jedną stronę). Promocyjny przejazd „Elką” to element Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli ogólnopolskiego święta projektów zrealizowanych przy wsparciu funduszy unijnych. Już od czwartku włączy się w nie Śląski Ogród Zoologiczny, który pod koniec tygodnia organizuje m.in. Dzień Tygrysa, Dzień Ptaków i Gepardów oraz Dzień Pszczoły Miodnej. Dodatkowo, od czwartku do niedzieli obowiązywać będą promocyjne ceny biletów wstępu do zoo (ze zniżką 50 proc.).

Miłośnicy czworonogów będą mogli w sobotę wziąć udział w pierwszym Rajdzie Dogtrekking w Parku Śląskim, który rozpocznie się o godz. 9 przy Kanale Regale Regatowym. Na zawodników czekają trzy trasy o długości od 5 do 15 km.

Po intensywnym dniu warto na deser odwiedzić Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, który zostanie otwarty także po zmroku (w ramach Nocy Muzeów). Na gości skansenu czekać będą spacery z przewodnikiem szlakiem strzyg, zmor i utopców.

Szczegóły wydarzeń na stronach: parkslaski.pl, muzeumgpe-chorzow.pl i zoo.silesia.pl.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl