Śląskie Trendy

Super Summer sięga szczytu

– w tym wypadku – szczytu budynku katowickiego Super Samu, na dachu którego w soboty odbywają się koncerty, a w wybrane środy seanse filmowe. Najbliższe wydarzenia to koncert zespołu Fonogon (sobota, 13 lipca, godz.  19:00), ZOŚKA (20 lipca), a 24 lipca seans filmowy „Jutro będziemy szczęśliwi”.


Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Hitem strefy SUPER SUMMER jest seria kameralnych koncertów, przygotowanych przez Supersam we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu domu handlowego, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Wśród nich jest też gwiazda najbliższej soboty – zespół FONOGON. Fonogon w sposób nieoczywisty
łączy różne osobowości. Nie ma tu jednego bębniarza, wokalisty, basisty, tekściarza. Koncerty – jak i cały skład – są dziwne: nieustanny ruch na scenie połączony z muzyką – z jednej strony przyjemną i wpadającą w transowość, z drugiej – drażniącą i niepokojącą. Od radiowych brzmień, które mogą kojarzyć się
z jazdą z paką przyjaciół pierwszymi samochodami (lub ciuchcią w nieznane), zwiedzając obce krainy
w najdłuższe wakacje życia, po anielskie uniesienia pozwalające poczuć się jak na high’u (z ang. wysoko).

Wstęp do letniej strefy Supersamu oraz udział w organizowanych w niej atrakcjach jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl