Śląskie Trendy

Street Art Kinetyczny

Warsztaty Street Artu Kinetycznego, które odbędą się w sobotę i w niedzielę, 26 i 27 września w Medialab Katowice. Poprowadzą je Szymon Kaliski i Marek Straszak.

Przebieg warsztatów:
W czasie warsztatów zbudujemy kinetyczne, interaktywne rzeźby, umieszczone w przestrzeni miejskiej, których ruch będzie bazował na danych zbieranych w czasie rzeczywistym lub zapisanych wcześniej w innej formie. Uczestników podzielimy na małe grupy (2–3 osoby) i pokażemy im podstawową wiedzę na temat tego, jak zbierać dane miejskie, jak je wykorzystać, przetworzyć i zanimować. Uczestnicy zdobędą również wiedzę z zakresu programowania Arduino, podstawowej elektroniki i obsługi serwomechanizów.

Zasady uczestnictwa:
Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych sztuką w przestrzeni publicznej. Uczestnicy powinni posiadać podstawową wiedzę z zakresu programowania Arduino oraz własne laptopy. Należy przynieść ze sobą również dobre pomysły/obserwacje dotyczące przestrzeni miejskiej. Liczymy na kreatywność i umiejętność myślenia w sposób abstrakcyjny.

Sylwetki prowadzących:
Szymon Kaliski – kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologi, pasjonat nowych mediów, wizualizacji danych i sztuki generatywnej. http://treesmovethemost.com/

Marek Straszak – artysta multimedialny, tworzący animacje, filmy i vj. Szczególnie pociąga go sztuka kinetyczna łączona z mappingem video zamkniętym w formie instalacji audiowizualnej. http://marekstraszak.com/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl