Śląskie Trendy

Spotkanie wokół książki „Miasta-ogrody jutra”

W środę, 3 lutego o godz. 18.30 w Kato, przy ul Mariackiej 13 w Katowicach, odbędzie się spotkanie wokół książki „Miasta-ogrody jutra”, autorstwa Ebenezera Howarda.

„Miasto i wieś należy pożenić, aby z tego radosnego związku powstała nowa nadzieja, nowe życie i nowa cywilizacja”
Ebenezer Howard

Pod hasło „miasto-ogród” każdy podstawia sobie własne wyobrażenie życia z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Warto dowiedzieć się, co proponował autor tego pojęcia – Ebenezer Howard. Jego manifest, „Miasta-ogrody jutra” to nie tylko wizja dobrze działającej i przyjaznej przestrzeni, ale i koncepcja polityczna – pomysł na bardziej sprawiedliwe miasto i państwo.

Zapraszamy na katowickie spotkanie promocyjne nowej książki wydanej wspólnie przez warszawskie Centrum Architektury i gdański Instytut Kultury Miejskiej „Miasta-ogrody jutra” Ebenezera Howarda. Książka-manifest została wydana w ramach serii Fundamenty, którą honorowym patronatem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

W spotkaniu uczestniczyć będą Dorota Leśniak-Rychlak (autorka wstępu) oraz Paweł Jaworski.

———

Dorota Leśniak-Rychlak – Z wykształcenia historyczka sztuki i architektka, z wyboru redaktorka. W latach 2001-2003 sekretarz redakcji miesięcznika „Architektura & Biznes”. Współzałożycielka i prezeska fundacji Instytutu Architektury. Redaktorka naczelna magazynu “Autoportret”. Współkuratorka wystawy “Figury niemożliwe” w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku.

Paweł Jaworski – z wykształcenia filozof i architekt. Przygotowuje i prowadzi warsztaty projektowe metodami partycypacyjnymi. Kurator wystaw poświęconych historii rozwoju miast. Związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto, zespołem Medialab Katowice i kolektywem Miastoprojekt. Posadził już drzewo, jednak domu nigdy nie zbuduje. Fanatyczny miłośnik życia „na blokach” i centrów miast. Cierpi na intelektualne ADHD, na większość pytań odpowiada kolejnymi pytaniami.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl