Śląskie Trendy

Spacer fotograficzny po Tychach

Po raz pierwszy tyszanie mają szansę dołączyć do największego na świecie spaceru fotograficznego. Już 1 października fotoamatorzy ruszą w miasto w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk, wielkiej międzynarodowej inicjatywy, w której czekają ciekawe kadry, nagrody dla uczestników, a wszystkiemu przyświeca szlachetny cel. Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do udziału: start 1 października o godzinie 15.30 pod Urzędem Miasta w Tychach.

Nie od dziś zastanawiamy się nad lokalizacją mitycznego centrum Tychów, a fotografom sen z powiek spędza kadr centralny. Chcąc znaleźć złoty środek w każdym z tych dylematów, Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zachęca do udziału w kolejnym, już szóstym tyskim fotospacerze. Tym razem jednak pod hasłem przewodnim „Szukając serca miasta” kryje się większa idea. Data wydarzenia – 1 października – nie jest przypadkowa. Właśnie tego dnia fotografowie z całego świata wybiorą się na  spacery fotograficzne. Fotografując, wymieniając się doświadczeniami i po prostu poznając innych pasjonatów, mają okazję crowdfundingowego wsparcia The Springs Of Hope Kenya Orphanage, organizacji charytatywnej zbierającej fundusze na pomoc osieroconym dzieciom.  W tym celu można także nabyć oficjalne okolicznościowe koszulki.
Fotografujący z całego świata mogą wysłać swoje zdjęcia na konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Laureat Grand  Prix otrzyma lustrzankę Canona EOS 5D i inne nagrody o łącznej wartości ponad 6 tys. dolarów. Na 10 finalistów czekają zestawy nagród o wartości 650 dolarów każdy. Zgłosić można tylko jedno zdjęcie, musi być ono wykonane w trakcie spaceru. Tematyka jest dowolna. „W poprzedniej edycji spacery odbyły się w ponad 1100 miastach. Czy wykonane w Tychach zdjęcie ma szansę się przebić? Dlaczego nie, kilka lat temu wśród najlepszych prac znalazło się ujęcie kamienicy z Rybnika” – mówi Marcin Zimnal z TTF.
„Nigdy wcześniej nie słyszałem o Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Jednak kiedy w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym podjęliśmy temat, od razu zgodziłem się zostać leaderem projektu w naszym mieście” – mówi Grzegorz Krzysztofik, który poprowadzi pasjonatów fotografii poszukujących serca Tychów. „To pierwsza tego typu inicjatywa w mieście. Dotychczasowe organizowane przez nas fotospacery cieszyły się sporym powodzeniem, ale ten jest wyjątkowy. Mamy szansę być częścią większej, ogólnoświatowej całości” – dodaje Magdalena Borucka z TTF. Inicjatorem akcji jest amerykański fotograf Scott Kelby, autor popularnych poradników o fotografii.
Aby wziąć udział w spacerze, a później konkursie z nagrodami, należy wejść na stronę worldwidephotowalk.com i w zakładce „Find a walk” wpisać w okienko wyszukiwarki „Tychy”. Zostaniemy przeniesieni na stronę wydarzenia, gdzie można w łatwy sposób dołączyć do spaceru klikając „Join Walk” i wypełniając krótki formularz rejestracyjny. Można też skorzystać z bezpośredniego linku: worldwidephotowalk.com/walk/tychy-szukajac-serca-miasta/
„Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mają ochotę na wspólne fotografowanie – smartfonem, cyfrówką czy lustrzanką. Warto poznać innych pasjonatów, a jednocześnie miło spędzić sobotnie popołudnie” – zachęcają członkowie TTFu.
Uczestnicy spaceru ruszą spod Urzędu Miasta, a trasa spaceru powiedzie m.in. osiedlami C, H i K, Aleją Bielską, okolicą Centrum Tyskich Hal Targowych i Hotelu Tychy. Czy to tam tętni serce miasta? Odpowiedzi poszukamy 1 października podczas tyskiego Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne to grupa pasjonatów fotografii z Tychów i okolic. Przygotowuje swoją pierwszą książką fotograficzną, która ukaże się w listopadzie, a znajdą się w niej czarno-białe ujęcia Starych Tychów. Jeszcze w październiku TTF zaprasza na pokaz zdjęć autorstwa Arkadiusza Goli w Laboratorium Sztuki, wystawę zdjęć ze Starych Tychów w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda i (wspólnie z Tyską Galerią Sportu) na spacer fotograficzny po tyskim Stadionie Miejskim. Więcej informacji o Tyskim Towarzystwie Fotograficznym na ttf.tychy.pl.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/323715684638333/

unnamed

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl