Śląskie Trendy

Sobotnia ArtNoc w galeriach

7 czerwca rusza 7ArtNoc, czyli gliwicka noc otwartych galerii. Wydarzenie nie tylko dla pasjonatów kultury, bowiem program jest na tyle elastyczny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Program:

GALERIA ART-STUDIO, ul. Kaczyniec 26
10:00 – 22:00 wystawa malarstwa Rafała Jacorzyńskiego

GALERIA SMS – SALON MŁODEJ SZTUKI, ul. Kaczyniec obok nr-u 17
16:00 – 22:00 Anna Dahlhaus: „Struktury Islandii” wystawa fotografii młodej polskiej fotografki

zamieszkałej w Niemczech, z jej licznych pobytów na tej wyspie

16:00 – 19:00 warsztaty dla młodzieży i dorosłych: „Nastroje” – wokół tkaniny – collage,

prowadzenie: Urszula Tatrzańska (zapisy tel. 502 232 208)

GALERIA BRAMA, ul. Krótka 1-3
19:00 – 22:00 wystawa Inne / Others Anna Brudzińska, Katarzyna Cupiał,

Magdalena Kwapisz-Grabowska /malarstwo

19:00 autorskie oprowadzanie po wystawie
20:00 wernisaż wystawy

SKLEPIK Z MARZENIAMI, ul. Górnych Wałów 13
15:00 – 19:00 wystawa fotograficzna oraz ekspozycja rękodzieła i prac ceramicznych

STOWARZYSZENIE FORUM CERAMIKÓW. PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI 

ORAZ CuG – GALERIA GARAŻOWA, ul. Ziemowita 1
Nowoczesne Technologie w projektowaniu polskiej rakiety na Marsa:
14:00 techniki fotografii archaicznej / Arnau Vidal, wykład + ćwiczenia praktyczne z użyciem

ceramicznej camery obscury
16:00 pokaz Szkła Palnikowego / Katarzyna Harasym
17:00 prototypowanie i odlewnictwo / Angela Stojczew związana z Politechniką Śląską
18:00 nowoczesne technologie drukowania / Dr. inż. Tomasz Czyszpak

związany z Parkiem Technologicznym
19:00 techniki animacji 3D / Łukasz Kosmala
20:00 prezentacja Rakiety / Uroczyste otwarcie wystawy / wernisaż
21:00 koncert / DJ Julo & Blenderowy Bar / chillout w ogrodzie pracowni

PRACOWNIA HAFTU I RĘKODZIEŁA BAUBISA, ul. Grodowa 1a
16:00 – 22:00 wystawa prac pracowni haftu BAUBISA,

wystawa ceramiki i wikliny papierowej Anny Krzemień

PRACOWNIA MALARSTWA NA JEDWABIU, ul. Grodowa 1a
16:00 – 22:00 prezentacja prac ręcznie malowanych na jedwabiu.

Obrazy, tkaniny, szale, apaszki, miniatury
16:00 pokaz malowania na jedwabiu
17:00 warsztaty malowania miniatury (zapisy tel. 502 162 408)

STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK, Rynek 4-5
16:00 – … wystawa malarstwa olejnego Anny Zdrzyłowskiej pt. Impresje
16:00 wernisaż wystawy
12:00 kreatywne zabawy plastyczne. Sobotni wypoczynek artystyczny dla dzieciaków i rodziców!
21:30 multimedialny pokaz wyświetlany na płycie gliwickiego Rynku – Impression performance /

marsalla & visual artists – przedstawienie, w którym aktorami są muzyka i obraz

„IMIS” DZIEWIARSTWO ARTYSTYCZNE ILONA MISIAK gościnnie na Rynku
14:00 – 17:00 warsztaty dziewiarskie, m. in. recycling w szafie, sposoby łączenia włóczki

z innymi materiałami, technika cerowania artystycznego, Czekoladowe Spotkania Robótkowe
18:00 – 18:30 pokaz dzianin przeplatany poezją miłosną w wykonaniu aktorki

Teatru Wyspiańskiego Anny Wesołowskiej

CENTRUM ORGANIZACJI KULTURALNYCH, GCOP, ul. Studzienna 6
Grupa Plastyczna Faun
16:00 – 22:00 wystawa prac członków grupy, „Poznaj Fauna”, spotkania z artystami

o malarskim hobby, rozmowy o inspiracjach i twórczych poszukiwaniach.

Historia i obecna działalność grupy.malowanie obrazu wspólnie z odwiedzającymi

Związek Polskich Artystów Plastyków
16:00 – 22:00 wystawa tkaniny artystycznej Natalii Babicz-Bereźnickiej z Sopotu

20:00 spotkanie z batikiem – prelekcja i prezentacja prac Heleny Szuby i jej uczniów

Centrum Inicjatyw Społecznych
17:00 warsztaty MAKULATUR – ART (zapisy tel. 32 775 20 53, perelka@gcop.gliwice.pl)

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ESTA, ul. Raciborska 8
16:00 – 22:00 wystawa Włodzimierza Pawlaka – Notatki o sztuce
19:00 wernisaż wystawy

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „+ i KAWA” PRZY WYDZIALE ARCHITEKTURY
POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, ul. Marcina Strzody 10
16:00 – 22:00 wystawa architektonicznych i graficznych prac projektowych – autorskich:

Karolina Chodura – studentka WA PLŚ
16:00 – 22:00 wystawa architektonicznych prac projektowych – autorskich:

Arch. Adam Myczkowski – Absolwent WA PŚL. W Gliwicach
16:00 – 22:00 warsztaty edukacji architektonicznej dla dzieci i rodziców (od 3 lat)

zabawy edukacyjne: kolorowanki najbardziej znanych budynków architektonicznych,

„połącz punkty”, „architektoniczne tatuaże”, „miernik gustu”, malowanie rąk i twarzy

GALERIA ELVIS, ul. Plebańska 10
10:00 – 23:00 wystawa Generation, prace Heleny i Katarzyny Zakliczyńskich
18:00 – 19:00 warsztaty z monotypii
19:30 wernisaż wystawy Generation
20:00 – 21:00 warsztaty z monotypii
10:00 – 23:00 wystawa oryginalnych plansz z komiksu „Benek Dampc i skarb piratów”
17:00 spotkanie z rysownikiem Grzegorzem Pawlakiem

PRACOWNIA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH I PROJEKTOWYCH, ul. Karola Miarki 11,

wejście od ul. Malinowskiego
16:00 – 22:00 prezentacja prac uczestników kursów, zajęć i warsztatów prowadzonych

w Pracowni
16:00 – 17:00 miniwykład i artystyczne warsztaty dla dzieci (od 6 lat):

„Pytania i odpowiedzi”
17:30 – 19:00 miniwykład i warsztaty projektowe dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych:

„Kompozycja modularna”

19:30 – 21:00 miniwykład i warsztaty rysunkowe dla młodzieży (od 13 lat) i dorosłych:

„Światło i cień – techniki rysunkowe”
(zapisy na wszystkie warsztaty: pracowniadzialan@op.pl)

KLUB I RESTAURACJA 4 ART, ul. Józefa Wieczorka 22
15:00 – 22:00 międzynarodowa interdyscyplinarna wystawa współczesnej sztuki erotycznej

pt. „Niepohamowanie 1” (wstęp +18). 85 artystów z Czech, Niemiec i Polski:

malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, poezja, literatura.

MUZEUM TATUAŻU, ul. Krupnicza 16
12:00 – 23:00 zwiedzanie muzeum oraz współczesnego studia tatuażu
12:00 rozpoczęcie pokazu ręcznego tatuowania metodą japońską.

Piotr Wojciechowski, właściciel muzeum i tatuator, wykona tatuaż za pomocą
narzędzia z bambusową rączką z Japonii, zwanego hari!
18:00 zakończenie pokazu i prezentacja wykonanego dzieła

GALERIA PERSPEKTYWA, Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, ul. Bojkowska 37
16:00 – 21:00 wystawa prac dyplomowych studentów roku akademickiego 2013/2014

GALERIA OKIENNICA, ul. Basztowa 2 (wraz z oficyną)
10:00 – 22:00 ekspozycja fotografów związanych z Galerią i Laboratorium

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY, ul. Barlickiego 3
Cygańska ArtNoc w eMDeKu
16:00 – 20:00 warsztaty muzyczne, taneczne i plastyczne

m.in. malowanie chust cygańskich, robienie laleczek, decoupage
17:00 – 19:00 pokaz filmów dokumentalnych
19:00 zatrzymać w pamięci – wernisaż grafiki Izabeli Niewiadomskiej
20:00 wernisaż wystawy fotograficznej grupy Aczkolwiek pod kierunkiem Sebastiana Michałuszka
21:00 cygańskim taborem – korowód ulicami miasta
22:00 cygańska noc do świtu m.in. Pieśni Papuszy, muzykowanie, tańce i zabawy, wróżby, gawędy, pokaz cynowania patelni

BO, ul. Plebańska 5
12:00 – … wystawa fotografii, Adrian Larisz, Śląsk. Miejsca i ludzie
18:00 – 20:00 spotkanie z autorem

COFFEINA, ul. Grodowa 18
10:00 – 23:00 projekt Metropolitanin – Mężczyźni z Węgla w fotografii Anny „Kowaloov” Kowalczyk pokazują, że Śląsk to źródło energii

18:00 – 20:00 spotkanie z autorem

10:00 – 23:00 wystawa wyrobów z tkaniny jutowej. JUCIAKI Damiana Wojnowskiego

20:00 – 22:00 spotkanie z autorem, prezentacja wyrobów

GALERIA SZTUKI UŻYTKOWEJ PORCELANA & DESIGN, ul. Dworcowa 40
16:00 – 22:00 prezentacja prac światowych designerów sztuki użytkowej, kolekcji porcelany

Christiana Lacroixa, Marka Cecuły, Bartka Mejora oraz nowej marki porcelany – KAHLA
16:00 – 20:00 instalacja przed Salonem – otwarta Pracownia Artystyczna:

malowanie i kalkomania na porcelanie oraz malarstwo sztalugowe na płótnie.

Prowadzenie: gliwicka malarka Halina Matłosz przy współudziale uczniów

z Liceum Plastycznego w Zabrzu (zapisy tel. 32 231 48 31)
16:00 – 20:00 Gliwiczanie malują TALERZ 2014 i OBRAZ 2014,

każdy uczestnik dołoży swoją “kreskę” i “swoje pociągnięcie pędzlem”
16:00 – 19:00 muzyka w klimacie Paryskiego Montmartru
18:00 – 19:00 wykład „Porcelana & Design” Anna Mackiewicz
19:00 – 20:00 koncert na 3 Akordeony zespołu „SYMETRIO” w składzie:
Marcin Jabłoński, Adam Potera, Krystian Saciłowski
20:00 – 22:00 muzyka w klimacie Paryskiego Montmartru

STOWARZYSZENIE ANIMATORÓW WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU MŁODZIEŻY,

ul. Barlickiego 3
16:00 – 22:00 (ul. Barlickiego 3) warsztaty: z malarstwa na szkle, z rzeźby, fotograficzne,

malowania na jedwabiu, wystawa prac z malarstwa, grafiki i fotografii
16:00 – 22:00 (Stara Fabryka Drutu) wystawa prac dyplomowych – malarstwo, grafika i fotografia

GALERIA MELINA, ul. Częstochowska 16
15:00 – … wystawa prac artystów wyróżnionych podczas gliwickiego przeglądu artystycznego
15:00 – 17:00 warsztaty decoupage (zapisy stowarzyszeniemelina@gmail.com)

wydarzenie towarzyszące
KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3
18:00 Vermeer i muzyka: sztuka miłości i czasu wolnego.

Relacja z wystawy National Gallery w Londynie – wstęp płatny!

ArtNoc na gliwickim Rynku

12:00 – 18:00 m.in prezentacje gliwickich galerii, spotkania z artystami, warsztaty,

Konkurs dla zwiedzających

atrakcyjne nagrody! bony do zrealizowania w galeriach

zebrała: Agnieszka Miler

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl