Śląskie Trendy

Smakowity filmowy GOFFR

Przed nami XII Festiwal Filmów GOFFR 2018 w Gliwicach. Święto niezależnego kina odbędzie się w 14 i 15 grudnia 2018 roku.


PROGRAM

 XII Festiwal Filmów GOFFR 2018

www.goffr.gtwgliwice.pl

Piątek  14 grudnia 2018

Stacja Artystyczna Rynek – wstęp wolny

 17:00 – 19:00 – WARSZTATY GRY AKTORSKIEJ – WSTĘP WOLNY

Dlaczego aktor musi być widzialny, słyszalny i zrozumiały? Po co komu konflikt w scenie? Co to jest zadanie aktorskie, a czym jest usposobienie? W jaki sposób na podstawie tekstu mogę stworzyć postać? Skąd mam wiedzieć, w jaki sposób mam grać tekst scenicznie lub filmowo? Elementarne zadania aktorskie to przedmiot, który każdy początkujący aktor musi „zaliczyć”. Warsztaty pozwalają uczestnikom poznać podstawowe elementy gry aktorskiej.Zajmiemy się pracą na tekście, na ciekawych sposobach jego przedstawienia, ale także przeprowadzimy gry improwizacyjne. Uczestnicy dowiedzą się także, czym różni się aktorstwo dramatyczne, od filmowego. Ilość miejsc ograniczona. Wiek uczestników 11-15 lat.

Prowadzenie: Agnieszka Batóg – reżyser, Anna Kądziołka – aktorka / https://www.facebook.com/lufciknakorbke/

19:30 – 21:00 – SPOTKANIE „PSYCHOLOGIA OSIĄGNIĘĆ DLA TWÓRCÓW FILMOWYCH” – wstęp wolny

 „Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych” to pierwsza pozycja w Polsce, która stawia na psychologiczne wsparcie twórców filmowych  w ich dążeniach do realizacji wizji artystycznych. Kilkaset rozmów, kilkadziesiąt wywiadów, godziny spotkań i refleksji z czołówką polskich twórców, a wszystko po to, by znaleźć sposoby i możliwości sprawnego funkcjonowania w świecie filmu. Po raz pierwszy, na tak wielką skalę, zgłębiono realia polskiego środowiska filmowego. Książka ta, to zbiór treści odpowiadających na potrzeby poszczególnych pionów, na różnym poziomie profesjonalizacji. Stanowi inspirację dla filmowców, którzy poszukują dodatkowych form rozwoju, a jednocześnie pozwala w bardziej świadomy sposób spojrzeć na prawa jakimi rządzi się branża filmowa.

Prowadzenie: Ewa Serwotka – psycholog działająca w branży sportowej i filmowej. Rekomendowana Psycholog PKOl (lata: 2012 i 2015, 2017- uzyskanie rekomendacji). W swoich działaniach kieruje się podejściem Psychologii w Sporcie Pozytywnym- jest związana z Fundacją Sportu Pozytywnego i Stowarzyszeniem Pozytywnie-Aktywni. Współtwórczyni Modelu ,,i7W” służącemu wzrostowi efektywności trenerskiej. Członkini Association of Applied Sport Psychology. Absolwenta Uniwersytetu SWPS WZ Wrocław oraz studiów podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na USWPS WZ Sopot. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Rektora za wsparcie rozwoju nauki na USWPS we Wrocławiu. Współautorka książki „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych”

http://www.psycholog-sportowy.eu/

Sobota  15 grudnia 2018

 KS Spirala – wstęp wolny

16:00 – 18:00 – I blok filmów konkursowych

pokaz filmów nadesłanych na konkurs główny.

18:00 – 18:30 – Przerwa kawowa, występ DJ MID, rozmowy kuluarowe z Jury

18:30 – 20:30 – II blok filmów konkursowych

pokaz filmów nadesłanych na konkurs główny.

20:30 – 21:00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

KS Spirala – wstęp 30 zł / 35 zł

21:30 – 22:30 Koncert Tomasz Lipiński z zespołem

Muzyk, wokalista i kompozytor, lider Tilt i Brygada Kryzys. Autor muzyki filmowej. Od 2014 oku występuje

Tomek Lipiński – gitara, śpiew, Karol Ludew – perkusja, Piotr Leniewicz – bas, Maciej Dłużniewski – gitara.

Członkowie Jury:

Tomasz Lipiński – kompozytor muzyki filmowej, muzyk

Tomasz Mączka – montażysta

Bartosz Paduch – reżyser

Łukasz Kwaśniewski – animator kultury,

After & Beff: DJ MID – dj oraz animatory kultury. Organizator koncertów hip hop, współtwórca Festiwalu Hip Hop Night oraz ElectroWOŚP.,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl