Śląskie Trendy

Śladem książki – literacka gra miejska w Katowicach

Empik przygotował coś specjalnie dla fanów kryminalnych zagadek. 26 kwietnia, w ramach Festiwalu Literatury, w Katowicach odbędzie się gra miejska oparta na fabule książki „Ciemność płonie” Jakuba Ćwieka. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia.

Na czas gry uczestnicy wejdą w role Wtajemniczonych, którzy odnaleźli w dworcowym antykwariacie zapisane historie mieszkańców ściganych przez Ciemność i postanowili podjąć walkę ze złem. Śmiałkowie mają niewiele czasu. Nim zapadnie zmrok muszą odszukać na terenie Katowic pilnie strzeżone miejsca, których nie sięga zło, zdobyć zaufanie odnalezionych mieszkańców dawnego dworca, zmierzyć się z ich mrocznymi historiami i podjąć wyzwania w najbardziej opanowanych przez Ciemność zakątkach miasta. Wszystko po to, by dać mieszkańcom dawnego dworca nadzieję, że wszystkie te działania, niczym egzorcyzm, uwolnią bohaterów od klątwy Ciemności, a miasto od sączącego się po zmroku zła. Warunkiem powodzenia misji jest wykonanie wszystkich zadań gry.

Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy zebrać grupę trzech do pięciu osób i zgłosić swój udział za pośrednictwem specjalnego profilu @slademksiazki na Instagramie. Na najlepszą drużynę czekają nagrody – e-czytniki PocketBook. Na zgłoszenia czekamy do 22 kwietnia.

UWAGA! W każdym z miast zostało nam jeszcze trochę miejsc, przedłużamy więc termin rejestracji do literackich gier miejskich. Na Wasze zgłoszenia czekamy ostatecznie do piątku 24 kwietnia, godz. 23:59! Zapraszamy!

Jeśli udało się Wam zebrać drużynę, zróbcie sobie wspólne zdjęcie i opublikujcie je na Instagramie, tagując #slademksiazki #katowice #rejestruje. Każda drużyna może zgłosić się tylko raz. Ważne, by osoba zgłaszająca zespół obserwowała konto @slademksiazki na Instagramie oraz by jej publikacje miały charakter publiczny.

Śpieszcie się, ponieważ zapisy przyjmowane są do wyczerpania puli miejsc w danym mieście. O zakwalifikowaniu się do udziału w grze będziemy informować na bieżąco. Jeśli Wasz udział zostanie potwierdzony, czekajcie na dalsze wskazówki a 26 kwietnia bądźcie gotowi na wielką przygodę z literaturą.

Finał gry będzie miał miejsce w Empiku w katowickiej Silesii, gdzie uczestnicy spotkają się z Jakubem Ćwiekiem.Szczegółowe informacje na temat spotkania znaleźć można w zakładce spotkania autorskie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl