Śląskie Trendy

Skok na emocje fanów motoryzacji

Największe targi motoryzacyjne na Śląsku już w najbliższy weekend. Wśród atrakcji m.in. pierwszy w Polsce skok samochodu z 80 metrów.


 Fani motoryzacji i mechanicy samochodowi odliczają już dni do najważniejszego motoryzacyjnego wydarzenia roku w południowej Polsce. 8 i 9 czerwca pod hasłem „Napędzane pasją” rozpoczną się w Katowicach targi ProfiAuto Show. Wśród atrakcji m.in. pierwsze w Polsce samochodowe bungee, niecodzienne pojazdy, motocyklowy balet, gorące motoryzacyjne nazwiska, pokazy kaskaderskie i specjalna Strefa Warsztatowa w samym sercu Spodka.

– Podczas ProfiAuto Show zaprezentujemy najciekawsze branżowe trendy i nowinki technologiczne. Będą oczywiście napędzane pasją atrakcje dla fanów motoryzacji, jak np. wyścigowy McLaren 570GT, superszybkie motocykle, drift czy jazda gokartami Caroli Stinger. Na branżowców, obok prezentacji technicznych, czeka zróżnicowany i ciekawy program szkoleń. Znakiem rozpoznawczym ProfiAuto Show są też wyjątkowe atrakcje ekstremalne. Największe wrażenie z pewnością zrobi pierwsze w Polsce samochodowe bungee. Z ponad 80 metrów zrzucimy samochód z kaskaderem wewnątrz, a całość odpali sam Maciej Wisławski. To trzeba zobaczyć na żywo – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Mistrz Polski w trialu – Przemek Kaczmarczyk oraz wicemistrz Polski – Sebastian Cyrwus pokażą gościom ProfiAuto Show perfekcyjne panowanie nad motocyklem podczas wykonywania widowiskowych trików i akrobacji czy pokonywania przeszkód w postaci samochodów. Adam Klimek zaprezentuje podkręconego w ramach programu telewizyjnego ,,Samochód Marzeń Kup i Zrób” Malucha. Fani rajdów ucieszą się z możliwości spotkania z Klaudią Podkalicką.

Okazją do sprawdzenia swojej odwagi będą skoki na bungee z ponad 80 metrów z widokiem na Plac Honorowy przed Spodkiem lub skoki z wysokości 5 metrów na ogromną poduszkę kaskaderską, której używa się podczas kręcenia filmów akcji. Miłośnicy adrenaliny i nietypowych pojazdów zaszaleją podczas przejażdżki trójkołowcami w nieprzerwanym, kontrolowanym poślizgu z doświadczonym kierowcą za kółkiem, który zadba o spore wychylenia i dużą prędkość.

Na fanów motocykli będą czekały też superszybkie maszyny, w tym turbodoładowane Kawasaki Ninja H2SX SE oraz wyścigowe ZX-10RR czy Wheelie – symulator jazdy na jednym kole. Oprócz tego pojawi się także zbudowany specjalnie na potrzeby ProfiAuto twin-car, jeden samochód z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi.

W Spodku powstanie gigantyczny warsztat samochodowy, a w jego mechanicznym sercu znajdzie się wzorcowy serwis, do którego będzie można zajrzeć dzięki goglom VR. Wokół zbudowane będą strefy: konkursowa, rally oraz szkoleniowa. Odbędą się też liczne pokazy wyposażenia serwisowego i konkursy z nagrodami. Mechanicy po raz pierwszy w historii imprezy staną do rywalizacji o Puchar Mechanika i cenne nagrody.

W programie także gorące atrakcje muzyczne. Dziewczyny z Psycho Dolls zapewnią wysoką temperaturę i niezapomniane widowisko podczas Fire&Dance Show. Równie gorąco będzie w trakcie Bikini Car Wash.

Więcej informacji na temat programu targów ProfiAuto Show 2019 znaleźć można na stronie www.profiauto.pl/show

CO: targi motoryzacyjne ProfiAuto Show

GDZIE: Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek, Katowice

KIEDY: 8-9 czerwca 2019

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.profiauto.pl/show

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl