Śląskie Trendy

Rzym – legendarne miasto, na wyjazd do którego Cię stać!

O tym, że Rzym jest miastem wartym zobaczenia choćby raz w życiu, nikogo przekonywać nie trzeba. Sam Watykan to miejsce, w którym można wręcz poczuć oddech historii, a także zobaczyć samego papieża. Ponadto Koloseum, plac wenecki, via Condotti czy Panteon to tylko początek trasy każdego turysty. Jak się tam dostać? Wbrew pozorom nie trzeba na to dużych środków, ponieważ WizzAir umożliwia to za dość rozsądne kwoty.

Leć z WizzAir na spotkanie historii!

Tanie loty WizzAir to wydatek poniżej 200 złotych w obie strony. Dzięki temu za niewielką sumę można dostać się do Wiecznego Miasta i poczuć jego klimat. Loty na trasie Warszawa – Rzym zajmują zaledwie dwie godziny, a więc wylatując rano ze stolicy już przed południem będzie się na miejscu. Dzięki atrakcyjnym cenom na wylot stać każdego, nawet przeciętnie zarabiającego człowieka. Trzeba się jednak liczyć z kilkoma niedogodnościami, jakie związane są z podróżowaniem tanimi liniami lotniczymi.

Zasady tanich lotów

Nie tylko WizzAir, ale też wszyscy tani przewoźnicy mają podobne zasady. Tanie linie lotnicze są tanie nie tylko z nazwy, ale naprawdę oferują bilety w atrakcyjnych cenach.Ich portami docelowymi są mniejsze lotniska, położone w oddaleniu od centrów miast, więc o transport na miejsce trzeba zadbać na własną rękę. Nie ma podziału na klasę ekonomiczną i biznesową, więc wszyscy lecą na jednym pokładzie, a za ewentualne posiłki na nim należy dopłacić. Węgierski przewoźnik wymaga, aby dzieci do dziesiątego roku życia podróżowały pod opieką osób dorosłych.Tanie loty Wizzair nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży powyżej 34-go tygodnia.

Jeden dzień to za mało? Żaden problem!

Aby zwiedzić Wieczne Miasto, jeden dzień to zdecydowanie za mało. Dlatego też warto zadbać o nocleg na miejscu i nie trzeba nawet szukać go samodzielnie. Specjalistyczne portale oferują bilety na loty Wizzair Rzym połączone z noclegami na miejscu. Są to co najmniej trzygwiazdkowe hotele, w których można wypocząć po całym dniu zwiedzania. Warto jednak sprawdzić w szczegółach oferty, jak ma się sprawa z wyżywieniem – nie w każdym hotelu jest ono wliczone w cenę i może okazać się, że trzeba za nie dopłacić dodatkowo.

O czym pamiętać?

Jeśli podróż do Rzymu ma charakter turystyczny, czyli chce się zwiedzać muzea i znane miejsca, wówczas koszty wszelkich wejściówek i opłat można poznać przez internet – wszystkie tego typu miejsca mają swoje strony, a na nich cenniki za bilety wstępu. Pozwoli to na przygotowanie odpowiedniego budżetu, aby nie przeżyć niemiłego zaskoczenia na miejscu.

artykuł sponsorowany

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl