Śląskie Trendy

Ruszyły zapisy na Parkową Koronę Biegów

Przed nami kolejna, czwarta edycja Parkowej Korony Biegów. Znamy już terminarz wszystkich siedmiu przyszłorocznych startów. Rewolucyjnych zmian wprawdzie nie będzie, ale jedna, organizacyjna, z pewnością ucieszy uczestników: znacznie wcześniej niż do tej pory, uruchomiono zapisy na te biegi, które są nimi objęte.

 

Przypomnijmy. Parkowa Korona Biegów to projekt skierowany do wszystkich biegaczy, bez względu na wiek i doświadczenie. Mogą oni w świetnej atmosferze sprawdzić swoje umiejętności na różnych dystansach w Parku Śląskim i – co bardzo istotne – mają możliwość przygotowania się do każdego startu na parkowych alejach, podczas bezpłatnych treningów z ultramaratończykiem, Augustem Jakubikiem, które w każdy czwartek o godzinie 18, rozpoczynają się w „Gołębiku”. W ostatniej edycji „Korony”, we wszystkich biegach udział wzięło ponad 3,5 tysiąca osób. Aż 28 zawodników ukończyło wszystkie starty i pokonało łącznie 53 kilometry i 297,5 metra.

Oszczędności przy zapisach

Organizatorki tegorocznego cyklu, Kamila Okoń i Katarzyna Zazgórnik-Sitz, podkreślają że czwarta edycja „Korony” będzie się skupiać przede wszystkim na podniesieniu jakości biegów, ale również na zwiększeniu zainteresowania startami w Parku Śląskim. Dlatego właśnie, już 21 grudnia, ruszyła rejestracja. Można jednorazowo zapisać się na wszystkie starty cyklu oraz na każdy z osobna. Ta pierwsza możliwość przekłada się na konkretne oszczędności (nawet 50 procent), bo taka opłata startowa, uiszczona do 29 lutego, wynosi tylko 120 złotych.

– Bardzo zależy nam, aby w tym roku z naszej oferty skorzystało jak najwięcej osób – podkreśla Kamila Okoń. – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w okolicy trudno znaleźć lepsze miejsce do biegania, ale mamy też nadzieję, że wkrótce trudno będzie znaleźć lepsze imprezy biegowe – dodaje.

Z dodatkowymi atrakcjami

Parkowa Korona Biegów, tradycyjnie już, rozpocznie się od Biegu Wiosennego, 13 marca. W zeszłym roku wystartowało w nim ponad 1200 zawodników i jest to, jak na razie, frekwencyjny rekord cyklu. Bardzo prawdopodobne, że przyszłoroczne 10 kilometrów na powitanie wiosny, zdecyduje się przebiec jeszcze więcej osób i zostanie on pobity. Kolejny start zaplanowano na 17 kwietnia. Będzie to Bieg Górski. Zawodnicy pokonają 4,5 lub 9-kilometrową trasę po leśnych alejach i duktach, i wbiegną na najwyższe wzniesienie Parku Śląskiego. Natomiast 5 kilometrów będą mieli do przebiegnięcia 18 czerwca, podczas Gryfnego Biegu. Nie zabraknie oczywiście kolorowych barwników i muzycznych akcentów. Latem – 2 lipca i 27 sierpnia – odbędą się dwie edycje Parkowej Mili. Oba starty są bezpłatne, i nie obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Najdłuższy i najbardziej prestiżowy bieg, czyli Parkowy Półmaraton, odbędzie się 4 września, łącznie z biegiem na 10 kilometrów. Bieg Równonocny i zakończenie cyklu, połączone z uroczystą dekoracją, zaplanowano na 24 września.

Katarzyna Zazgórnik-Sitz tłumaczy, że podobnie jak w latach ubiegłych, podczas niektórych startów na pewno czekają na nas dodatkowe kategorie oraz atrakcje. – Nie zapomnimy o osobach uprawiających nordic walking, niepełnosprawnych i dzieciach. Nie zabraknie też stref kibica oraz stoisk promujących zdrowy tryb życia – zapewnia.

 

Starty Parkowej Korony Biegów 2016:

– Bieg Wiosenny – 13 marca

– Biegi Górskie – 17 kwietnia

– Gryfny Bieg – 18 czerwca

– Parkowa Mila I edycja – 2 lipca

– Parkowa Mila II edycja – 27 sierpnia

– Parkowy Półmaraton – 4 września

– Bieg Równonocny – 24 września

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl